Původní předpovědi počasí nám na sobotu 14.4.18 trochu zhoršili. Že by na to měly vliv včerejší bouřky?Tohle jsou mé záběry z našeho okna.

Vítr se měl během dne měnit a tak jsme na jedenáctou vyrazili na Pěčín. Ráno jsem si byl zalítat s krosnou a už před devátou se mnou termika cvičila, tak uvidíme. Po okolí nad lesy naskakovaly kumulky, zato tady nad náma ani mráček.

 

Měli jsme tu další dva adepty na vlekaře a Michal jim udělal školení.Proletěli nám tu dvě stíhačky, pak jsme do toho šli my. Přihlášených pilotů bylo devět a byli tu všichni.

U nás je to první letošní vlekání a Vaňous i Karlsson si doma zapomněli odpínáky, naštěstí v autě byly na zapůjčení.

Nový vlekař Standa Haruda z Dačic se nám osvědčil.

Na začátku nám dva odletěli a přistáli nedaleko, teď už se nikdo nechytal a vraceli se, nechodilo to. 

Taky jsem to zkusil a nic.

Rumbi nám přivezl ukázat rodinku, ale lítání si nebral.

Konečně se kumulky objevovaly i u nás a začalo to chodit.Jirka se vrátil z prvního přeletu, opět se pěkně prošel, protože silnice mezi Telčí a V. Pěčínem je zavřená.Michal nakonec vůbec nelétal a jen dělal dozor u nového vlekaře.

Na druhý pokus jsem se chytil i já a zase udělal spoustu fotek.


 


Telč 

Pode mnou se mi objevilo křídlo a nebylo od nás. Včera mi Fedra volal, že budou lítat někde u nás.Třešť


Doufal jsem, že se vyzvedá a poletíme spolu, ale byl to nějaký závodník a mazal ho dál

Letěl jsem za ním, tady to i vypadalo, že tam něco má.Nakonec jsme tam vyhnili oba, můj let je ZDE.Nevěděl jsem, kdo to je, volal jsem na něho a zdravil ho, ale kašlal na mě a tak jsem si ho přestal všímat.Manželka zjistila, že mi z Kostelce v 17.10 jede vlak a tak jsem spěchal, bylo to trochu dál.
Stopoval jsem a po chvilce mi jeden zastavil a hodil až do Telče. Původně jsem chtěl jít na jedno do místního pivovaru (tentokrát jsem doma zapomněl své přeletové) a pak jít na vlak, ale volal Michal, že sváží Vaňouse a Jirku a že mám počkat na kraji Telče.Tak jsem stihnul jedno malé „U Hraběnky“.Po chvilce mi dorazil odvoz, horší bylo to tam nacpat.Už v pátek jsem ve vzkazech psal, že po lítání bychom mohli vyrazit k nám na grilovačku. Nakonec se uvolil jen Vaňous a Jirka B. a tak jsem v jednom nejmenovaném obchodě nakoupil potřebné potraviny.Při cestě ze svatby se u nás stavili i Vlasta s Jančou a dovezli ochutnávku cukroví.
Ředkvičky jsou naše ze skleníku a o hlávkový salát nikdo neměl zájem.Předkrm.A Vaňous se postaral o rybky.

Byly móóóc dobré!Vlasta odvezl vlekadlo na dokončení technické a my už pokračovali jen doma v teple.Pěkné to bylo!

Vlasta
http://www.pgv.cz/