V sobotu 12.5.18 jsem si přivstal a vyrazil si zalítat s krosnou.

 

Včera jsem se domlouval s Martinem, že poletíme spolu, plánoval jsem to na sedmou, ale zatím není nikde vidět.Boty mám řádně promáčené, asi byla trochu velká rosa, a viditelnost nic moc.Nebo to bylo ještě po čtvrteční bouřce, kdy i v Dačicích padaly kroupy? Jednu fotku a video mám od kolegy z práce.Karmelitánský klášter Kostelní Vydří

Z Kostelního Vydří letím na Telč.Jako na potvoru se mi na nebi právě objevily mráčky a udělaly stín. :-(I tak jsem si udělal spoustu fotek. :-)

Zvedám se a otáčím to na Jemnici.Radkov a StrachoňoviceNad kopcem Báby dost rychle naskakují kumulky a jsou níž, než letím já.
Jersice


Tady jsou vidět Budíškovice a mraky, které jsou už jen za mnou.Jenže další se už rychle dělají i přede mnou. Tady je Louka.Tak kudy na Jemnici? Mám slítnout pod mraky a užívat si termiky a nebo se zvednout a letět ve volejíčku nad mraky?

 

Je asi vidět, která varianta u mne vyhrála. Dál na Moravské Budějovice už zase mraky nejsouJemnice


Otáčím to zpět. Původně na Slavonice, ale před Hobzím jsem si to díky větru rozmyslel a zatočil to domů.Ale nad mráčky bylo krásně! Zato před přistáním už to bylo pod nima takové hravé.Po přistání jsem neviděl kameru a pomalu se s ní loučil, až pak jsem ji objevil za vrtulí. Můj dvouhodinkový let je ZDE a krátké video ZDE.Po návratu domů jsem se divil, co to mám na autě. :-)

 

Byl jsem dnes přihlášen na odviják, ale byli jsme tam jen tři a tak se akce zrušila. Škoda, já bych to ještě vydržel. No a na neděli u nás už plánují velký vítr a na další dny opět neletovo. Že by už o létání nikdo neměl zájem? Ještě že mám tu krosnu a občas ji využiju.

Pěkné to bylo!

Vlasta
http://www.pgv.cz/