Byl konec školního roku a tak jsme si na sever Čech vyrazili pro vnuka. V sobotu 30.6.18 ale měl foukat čerstvý SV a tak co s tím? Vyrazit na Čerťák se mi nepozdávalo, ale na Rané by to snad na trochu boční vítr mohlo jít. Vyrazili jsme tam a hele, není tu ani noha, že by něco bylo špatně?

 

Klasika, kam jedu já, tam bývá neletovo. A opravdu, nelítal tu nikde nikdo, ani na Čerťáku, zato na Všechově jo!Tak alespoň omrknout letiště pod Ranou, tam to dnes žije.


Jsme pod Zlatníkem a tady ani ptáci nelítají.Zato malé posezení s opékáním přijde vhod. Kdo ovšem letos nemá sliz, jako by nežil! To je asi letošní výstřelek.
V neděli 1.7. má foukat jako v sobotu, takže opět neletovo, a tak už ráno vyrážíme i s vnukem k nám na prázdniny se zastávkou v Mirákulu. Návštěvu tam doporučuju všem, je to paráda. Téměř všude jsem lezl za Jirkou a do večera jsem byl opravdu ulítanej víc, než po pár hodinách pod padáčkem! :-)
Svezl jsem se i v parní mašince, video je ZDE, a s vnukem v BéVéPéčku, video je ZDE.

Až když jsem se doma podíval na dnešní přelety, nestačil jsem se divit. Čerťák byl dnes nejlepší! I u nás na Radkovicích si pěkně zalítali. Ovšem kdybych tam zůstal a nebo dojel až k nám, tak kdo ví? :-)Od pondělí mám dovolenou a vnuka na starost. Jedeme se podívat ke Slavíkovovicím, jak to klukům bude lítat.
Jo jo, dnes to vypadá móóóc pěkně, ještě že nejsem žádný závislák! My raději vyrážíme hledat kešky.Je to fajn, díky nim se často dostáváme do míst, o kterých ani nevíme.Tady je druhá a ve zvláštním houpavém provedení. Jen škoda, že jsem si tu někde zmazal u foťáku čočku.A hele, támhle je jeden na nebi. My jedeme do Dačic na koupálko, nejspíš díky studené frontě je nás tu jen pár.A takhle jim to dnes lítalo na Slavíkovicích.V úterý 3.7. se jedeme podívat za klukama na Pěčín. Při cestě si ještě najdeme jednu krásnou kešku a pak objevíme pár zájemců o létání, jen zatím ještě nedorazilo vlekání, zato Karlsson je už i v tom teple řádně připraven.Počasí nádherné, my se loučíme a odjíždíme na návštěvu za Rumburakem.
Tady jsme byli na věži a Rumbi nás pustil i do bazénu.Měl jsem sebou vysílačku a slyšel, jak si z Pěčína lítají. Dobráci mi tam pouštěli i pěkně pípající vária!Vyrazili jsme i do konopného bludiště. Fotek bych z celého dne měl víc, jenže ten flek na objektivu ...  :-(Byli jsme i na Rumbiho stavbě a zachránili ptáčka, co nemohl najít cestu ven a narážel do oken. Je to taky letec!A opět to u nás pěkně chodilo! Slavíkovice, Jemnice a Malý Pěčín. Michala jsem slyšel, jak při letu na Lenku spouštěl, a pěkný článeček o svém zatím nejdelším přeletu už napsala.Na středu 4.7. jsme si naplánovali pěkný výlet na kolech na hrad Landštejn.I na těch našich historických kolech jsme to dali! Jen o tom fleku na objektivu jsem stále nevěděl! :-(


Ještě jsem se doma musel postarat o večeři a teprve pak jsem od Zdenči dostal povolení vyrazit alespoň s vrtulkou.

 

DačiceAž teprve tady zjišťuju, že na nádvoří zámku mají divadelní vystoupení, takže honem pryč!

Borek

 

BílkovHříšice

Urbaneč a po hodince přistávám zpět u auta.Pěkné to bylo!

Vlasta
http://www.pgv.cz/