Čtvrtek 5.7.18 byl den sváteční a také letový. Při cestě na Pěčín jsem se ještě stavil v Dačicích v místním leteckém muzeu a předal tam můj bývalý padáček, který mi už neprošel technickou.

 


Nikdo nechtěl letět jako první, tak jsem to vzal já.Už už to vypadalo, že přistanu, pak kolem 100 metrů nad zemí to začalo zvedat.HříšicePřes Bábu k Budíškovicím a opět nic moc. Zato oba Jirkové se bez problémů zvedají, jeden na 2tis., druhý na 2,7tis.Teď mi GPS hlásí slabé baterie a po chvíli zjišťuju, že po včerejších keškách ani nemám zapnuté prostory.
Naštěstí to tady znám a baterky mi vydržely až do konce letu.

Dnes to vypadá na trojúhelníček, hlavně musím zavčas přistát, máme jít s vnukem od 16 hod. do divadla.

Mezi Novou a Starou Říší to jde jen dolů a pak je větší les, nad který bych si netroufnul.Zanadával jsem Termoskovi, ať mne kouká zvednout!Chvilku na to mne popadl a rve nahoru. Trochu to přeháněl, vário skákalo až na 6m/s!Občas jsem se už musel mrakům vyhýbat a dávat i ouška, jak se to tady rozchodilo.

 

Vlasta Š. hlásí, že letí na východ a je před ním voda. No a netrvá dlouho a vyděšeně hlásí, že ho nasávala bouřka.Otočil to a šel na přistání. Já to teď beru na západ kolem Telče k Javořici.
U Mrákotína to zase otáčím zpět k Pěčínu.


 

KrahulčíOpět kolem Telče.Konečně vidím někoho letět, byl to Boeing. Říkám do vysílačky, ať na mne počká, že ho vyfotím, ale dal mi košem. Vyzvedal se a uletěl mi. Beru to taky ještě na Dačice.

 


Tady někde na bazénu mám vnuka se Zdenčou. Zkouším na ně mluvit, ale vysílačku půjčili někomu na Pěčíně.Otáčím to zpět na Pěčín. Jirka B. hlásí, že to tam je na přistání živější a Boeing, že mu to ve 100m klaplo.To jsou pěkné vyhlídky. Ano, bylo to tak, ve 300m to všude chodilo a nechtělo mne to pustit k zemi. Jindy si přejeme se tam udržet co nejdéle a dnes si toho ani nevážíme. Já spěchám a tak točím klesáky a dávám uši.Po více jak třech hodinkách přistávám zpět, můj let je ZDE. Ještě přeletové pivíčko a pár slov, kde to komu jak lítalo.Jirka mne hodil k bazénu, tam jsem vyzvedl Zdenču s Jiříkem a divadlo jsme stihli od začátku.
Na druhý den jsme měli vstupenky za další kulturou, tentokrát do Českého Krumlova. Naplánoval jsem prodloužený výlet a vyrazili jsme už ráno do Nových Hradů. Už jsem tu kdysi letěl a z výšky vypadaly nádherně, tak si je ještě prohlédneme i pěšky. Můj tehdejší přelet s fotkama je ZDE.Našli jsme si tu i další kešku a pak vyrazili na kostel u Dobré Vody, ten mi tenkrát také padl do oka.Pěkný, ale z vrchu na focení vypadá lépe, budu si sem muset ještě zaletět, alespoň s krosnou.Tady taky kešku a pak honem na otáčivé hlediště do zámecké zahrady v Č.Krumlově, než nám ho tady zruší.Dávali „Ztracený svět“ a móóóc se nám to líbilo, i když nám do toho trochu pršelo. Jen se nesmělo fotit. :-(Určitě tohle představení doporučuji malým i velkým, líbilo se to všem. Krátké video je ZDE.Při cestě zpět jsme se stavili za Michalem, který se právě dnes oženil, více o tom je ZDE.

Pěkné to bylo!

Vlasta
http://www.pgv.cz/