V neděli 15.7.18 to vypadalo na nádherné letové počasí, jenže se nás hlásilo málo a navíc každý chtěl jinam, takže se nic nekonalo. :-(

 

Když manželka s vnukem jeli po druhé hodině do Dačic na bazén, rozhodl jsem se alespoň vyrazit s krosnou. Naložil jsem výbavu a nechal se vysadit u Lidéřovic na severní startovačce. Zamávali mi a odjeli.Vyrazit s krosnou do termiky není až tak jednoduché a né moc se mi do toho chtělo, ale když musíš, ....Chvíli jsem se termice vyhýbal a chtěl se prvně kus vyzvedat. Pak letím dál, ale stále spíš klesám. Když to přišlo, měl jsem co řídit! Vário není slyšet a gyroskop dělá své! V nějakých 400m nad zemí krosnu vypínám a zvedám se dál i s tím železem na zádech.Pak ještě potkávám slušný výtah a dostávám se až k základnám.

 

Točím tu i s jedním větroněm.Zkouším letět dál na východ. I kdybych chtěl, vychladlou krosnu už za letu nenastartuju, takže se musím snažit.
Stále to pěkně funguje a skáču od jednoho mráčku k druhému, občas se jim už musím vyhýbat a taky dávat ouška.
Kousek za Jemnicí to otáčím zpět, ale už mi to tak nejde a vypadá to na brzké přistání. Jenže kde přistát? Loučky nikde a na polích je stále ještě nesklizené obilí, řepka a kukuřice.Pak se zachytávám a pomalu zvedám, ale stále mne to tlačí na jih.
Když jsem před hranicema nabral výšku, letím zpět pod pěkný mráček a postupně se dotahuju pod základnu.

Už není na co čekat a zkouším doletět co nejblíže k domovu.Vypadá to dobře, návratovku dám. Tohle je Urbaneč.PečAby pro mne nemuseli jet, přistanu co nejblíže k baráku. Loučka pěkná, ale bokem na vítr, takže vybírám strniště.Přistávám po více jak dvou hodinkách bez motorového pohonu, ale s 30kg zátěží navíc, můj let je ZDE.

 

Tohle bylo mé největší už bezmotorové stoupání, těch pět géček by tam dnes bez zátěže nejspíš bylo! :-)


Večer jsem do vzkazů napsal -

Dnes to u nás bylo počasí roku a tak doufám, že ti, kteří dnes mohli s náma lítat a i tak se na nás vybodli a zkazili nám to, že si nafackovali a ještě se všem omluví! Já si alespoň později pomohl krosnou a pěkně si i s tím železem na zádech bezmotorově zalítal.Zatím se nikdo nepřiznal, tak uvidíme. V pátek 20.7. se na létání už domluvili a když se služebním autem vracím na základnu, u Vnorovic vidím někoho s padáčkem přistávat. Je to Lenka a tak ji hodím zpět na Pěčín.
V sobotu to s počasím nevypadá dobře a tak se s vnukem vydáváme na třetí pokus o nalezení zásnubní kešky.Dneska jsme to konečně dali! Je pravda, že nám k tomu pomohl článeček od kolegy Milana, ale i tak nám to dalo zabrat. Jen škoda, že první indicii už někdo odcizil, ještě že jsme ten začátek už znali.A ještě tu mám jednoho letce, co nám nedávno přespával na baráku. Večer z břízolitu upadl a pak nám odletěl.
Pěkné to bylo!

Vlasta
http://www.pgv.cz/