Ve středu 1.8.18 bylo počasí na létání, ale já nemohl.Zato jiní mohli a také vyrazili, jejich lety jsou ZDE.
V sobotu 4.8.
to s počasím vypadalo dobře, ale tentokrát jsme neměli řidiče, protože František šel vypomáhat místním zemědělcům. Volal jsem i brňákům, jestli u nás nebudou vlekat, ale někdo z nich razil na Lopeník a další na Všechov. Že bych na Tábor jel taky? Když už jsem to u nás chtěl odpískat, zavolal Jirka V., že řidiče zajistí. Takže na poslední chvíli vyhlašujeme létání na Pěčíně od 11 hodin.

 

Sice nakonec dorazil bez řidiče, ale prý že nás všechny odřídí a jeho pak přítulkyně, kterou si dovezl sebou.Jak to bylo dál nevím, letěl jsem jako první.Nebyla to žádná sláva, ani kumulky se nedělaly a větřík taky nikde, jak je vidět podle kouře asi od hořícího stohu.Už jsem měl vyndané nohy z hrazdy na přistání, když jsem konečně potkal něco lepšího a vyzvedal se.Malý PěčínKostelní VydříDačice. František létal místně a tak letím dál sám. Ale kam se vydat?ŘečiceŠachVelká LhotaRadliceBrandlínStále nikoho nevidím letět a ani ve vysílačce se nikdo neozývá. Že bych letěl jen sám?Heřmaneč

MaršovOlšany

 

Terén se zvyšuje a dostupy mi klesají, což je dobré pro focení, ale né na delší let.Netrvá dlouho a přistávám u Jalovčí, můj let je ZDE. A severně ode mne teď naskaují kumulky, měl jsem letět tam!Tady to vypadá na konec světa, jak se odtud dostanu? Mám na výběr tři směry, mám se vydat na Kunžak, na Suchodol a nebo na Olšany? Tady asi ani žádná auta nebudou jezdit a procházka s báglem na zádech ve více jak 30 stupních tepla není nic moc.Nakonec mám více štěstí než rozumu. I když jsem se vydal na Suchdol a od křižovatky byl tak 100m, vyjelo z Jalovčí auto a jelo na Kunžak. Z dálky volám a mávám, a auto na mne na křižovatce počkalo. Sotva jsem nastoupil, tak prý že mne už asi někdy vezl, že jsem tenkrát měl na krku velký foťák. Vzpomínám si, to bylo jednou ve Valtínově, prý by mi jinak bez toho foťáku nezastavil a to se nedá zapomenout!Vzal mne do Kunžaku a já vyrazil na stopa, tady je už větší provoz. Už jsem byl skoro na konci, když mi zavolala Zdenča, že za 10 min. mi jede poslední autobus do Dačic. A to byl fofr, abych to stihl zpátky na náměstí!Volám na Pěčín, jestli na mne počkají, že bych dal další pokus, vždyť podle předpovědí to mělo kolem 14. hodiny chodit nejlíp. Jenže právě končí a vracejí auto. To je velká škoda, ale nedá se nic dělat, zájemců dnes bylo málo. :-(Standa mi alespoň dovezl auto na autobusák a já ho pak hodil domů. A prý že všichni odletěli!Kumulky už máme i tady, jo jo, to by se lítalo! Neděle už má stát za prd a já v týdnu nemůžu. :-(Doma na mne alespoň čekala manželka s bezva svačinkou.Večer mi pak přišla SMS, že Stříbrňák doletěl pěkný více jak 100km trojúhelník, naše lety jsou ZDE.


Pěkné to bylo!

Vlasta
http://www.pgv.cz/