Na sobotu 11.8.18 nám předpovědi počasí vylepšili a i tak se nikomu nechtělo přihlašovat, byli jsme tam jen dva. Já ještě ráno musel do práce, ale lítání jsem si vzal sebou a vlekání pak na 11 hod na Hříšici domluvil.

 

Ještě seřídit odviják, převléknout se z montérek a vyrazit.Včera večer dešťové přeháňky, ráno zataženo, teď je jasno a naskakují mráčky, které nás pěkně zvedají.HříšicePo mně šel František a zatím se tam vozí. Postupně pak na lítání doráží další padáčkáři.
BudečKnínicePodle mráčků to vypadalo na slušné výtahy, ale nebylo tomu tak.
Moravské Budějovice

ZvěrkoviceHostimJevišoviceElektrárna DukovanyMikuloviceVodní nádrž Výrovice a autocamping Výr

Výrovice

Tady to snad někde musí být! Kumulky na nebi nádherné a já né a né to najít.Už jsem vyndával nohy na přistání, pak se ozvala velká rána a za chvíli další! Ve vinohradu tu plašili špačky a asi to vystrašilo mě i padáček natolik, že jsme se opět vyzvedali. :-)Asi mne začíná dohánět vysoká. :-(
OleksoviceVe vysílačce slyším Lenku, jestli by pro ni někdo nezajel, že si v autě nechala mobil. Nikdo jiný nereaguje a já jí pomoct nemůžu. Říkám ji, že jako holka to bude mít stopem jednoduché.Břežany, tady jsem už jednou přistával.

 A honem spěchal na tuhle zastávku, abych chytil vlak na cestu domů.Dneska spěchám taky, jsme u nás na šestou pozvaní na oslavu narozenin. Už to moc nenosí a tak plánuju přistání tady v Hrušovanech nad Jevišovkou, odtud by mohlo být dobré spojení domů.

Pak jsem se nad městem ještě kousek zvedl a tak letím dál podél kolejí.Jevišovka, ale tady není hlavní silnice a to je problém s autobusy i se stopem.Takže to zkouším natáhnout až na Novosedly, tady je hlavní silnice a dráha. Ale to už nedoletím, tak kde s tím přistát? Mohl bych u řeky, ale to je daleko, abych byl co nejblíže, je tam jen vzrostlá kukuřice.Nakonec volím silnici mezi kukuřicí, stejně tu asi nic nejezdí, můj let je ZDE. O radu s odjezdy honem volám na 1188 a prý že poslední autobus mi jede za dvě minuty a vlak za půl hodinky, takže mám fofr.


Vysoká je už tady a vlak chytám na poslední minutku, ani lístek jsem si už nestačil koupit a musel si ho vzít ve vlaku.Ještě návrat domlouvám s manželkou a oslavenkyni volám omluvu za menší zpoždění.Přestup ve Znojmě.A v Moravských Budějovicích mne už čekala manželka s autem a uháněli jsme domů.Termika u nás asi chodila i teď, tohle je fotka z 18. hodiny. Ještě volám Lence, jak dopadla, ale nebere telefon. Až při příjezdu k Hříšici tam vidíme i její auto. Takže kdo ví, jak to s ní bylo?! My ji ani po cestě neviděli, jenže asi měla smůlu a tam, kde byla ona, tam asi byla objížďka. Nebo se jen zdržela na oslavách v Jemnici či u nějakého přítele?Na oslavu jsme dorazili jen s hodinovým zpožděním a jídlo i pití rychle dohnali. :-)  Lenka mi pak volala někdy po osmé hodině, to jsem už ale nebyl doma a mobil sebou neměl.

Měl bych ještě jeden dotaz, nebo spíš prosbu. Je nějaká dobrá aplikace do mobilu, která by si sama zjistila, kde jsem a když ji zadám, kam se chci dostat, že mi sama najde vhodné autobusové i vlakové spoje? Nebo jak to řešíte vy? A nechci slyšet, že jenom autem! Předem za rady děkuji.

Pěkné to bylo!

Vlasta
http://www.pgv.cz/