V pátek 17.8.18 se šlo lítat a mně se povedlo uvolnit z práce. Na Pěčín jsem dorazil zase i se služebním autem.

 

Po Michalovi jsem šel já, po mně Jirka a všichni jsme se vyzvedali až pod mraky.Zatím jsme letěli na západ.

 


Ve vysílačce je slyšet Vaňous, že někde vyhnil a jestli by pro něho někdo nepřijel.

Strmilov


Oba jsem vícekrát nafotil, jen jsem zvědav, jestli od nich uvidím i nějakou svoji fotku. :-(

 


Nová OlešnáTady jsem to původně stočil na FAIku k Třešti, ale proti větru se né a né prosadit. Takže letím dál po větru. Michal s Jirkou to také stočili, ale o kousek dál a ti nastoupenou cestu vydrželi!Česká OlešnáNová VčelniceChodilo to pěkně, výšku jsem měl dobrou, ale blížil jsem se k aktivovaným prostorům, takže to otáčím a dám návratovku. Vítr se už zklidnil a mráčků mám za sebou spoustu.Jenže ouva! Mráčky se přede mnou rozpadají a já jdu stále jen dolů. Ještě tam se mnou něco houplo, ale nic jsem neobjevil a za chvíli byl na zemi, můj let je ZDE.Minule jsem se ptal, jak se někteří vrací z přeletů a zjišťují vlaky a autobusy, sám jsem volal na 1188. Dostal jsem dvě rady – mapy.cz, v počítači dobrý, ale na mobilu mi spoje nejdou. Druhá byl IDOS a ten je perfektní – Karlssonovi děkuji. Samo si to najde, kde jsem, a jen zadám, kam se chci dostat a ono mi to už spoje najde.Nebe stále pěkně funguje a ve vysílačce slyším, jak všichni dávají FAIky.Při cestě na autobus stopuju a zadaří se.Hodí mne na autobusák do J.Hradce, ale dřív mi stejně nic nejede, takže si počkám.Tím jsem se dostal do Dačic a přeběhl na hlavní vlakové nádraží.
Za chvíli jsem na pěčínském nádraží a odtud je to ještě pěkný kousek na startovačku.
Jablíčko jako svačinka po takové cestě bodlo!Už jsem na místě a je tady nejen moje auto, ale i Vaňousovo. Kde může být? Že by se po vyhnívce ještě nevrátil?Nebo letěl ještě jednou a taky se odněkud vrací? V tomhle už přeci letět nemůže. Později mi zavolal a opravdu teprve teď doletěl, jeho let i se slušnou průměrkou je ZDE. Prý je lepší letět dýl, že kdo si počká ..... Všechny dnešní lety z Pěčína jsou ZDE.Manželce jsem mohl už dřív zavolat, aby mi pomohla, jenže nebylo třeba. Zavolal jsem jí až teď a že se sejdeme na náměstí na Dačické řežbě, která je tu už od pondělí a zítra končí.


Pěkné! A obědová svačinka tam také byla výborná. :-)No a posezení u nás za barákem se také povedlo. K tomu trochu červeného vína a už se těším na zítřejší létání.
Pěkné to bylo!

Vlasta
http://www.pgv.cz/