Ve čtvrtek 6.9.18 mi ráno postupně volá pár známých, že co se to děje, že mi nějací padáčkáři narušují můj letový prostor a že jich je nějak hodně. Po chvíli zjišťuju, že je to ten plánovaný oblet republiky s názvem MPG „Paračundr“ 2018, jak bylo napsáno na stránkách LAA – více ZDE, a  že dnes k nám přiletěli z Přibyslavi. Volám Milošovi, jestli má čas a udělá mi tam pár fotek. Vyrazil na letiště a pak mi jich pár poslal, tady jsou.

 Přes den bylo krásně a termika pěkně fungovala, partička od nás díky vojenskému cvičení raději vyrazila s odvijákem na Hnízdo. Já se odpoledne po práci stavil na dačickém letišti okouknout motoráře a udělat taky pár fotek.
Ptal jsem se jich, jestli si alespoň udělali společnou fotku u památníku s kostkou cukru, ale vůbec nevěděli, že v Dačicích byla vyrobená první kostka cukru na světě v roce 1841. A jestli vůbec byli ve městě a nebo tu sedí celý den, na to jsem se zapomněl zeptat.

 Takže byli ochotni udělal si společnou fotku alespoň tady na letišti.Jen se divili, proč si je fotím, protože nikdo z nich mne neznal, nikdo neznal tyto mé stránky a ani si za celý den do vyhledávače nedali dotaz na paragliding na dačicku. Takže až po focení jsem se představil a domluvili jsme se, že asi v pět či půl šesté startují a já že se na ně ještě přiletím podívat, případně poletím kousek s nima.

Takže v pět startuju u Lidéřovic. Termika ještě pěkně funguje.

 

Čistička odpadních vod v Toužíně.ToužínDačice

 Asi se zpožděním jsem u letiště, někteří jsou už ve vzduchu, ale další se teprve připravují.

Myslel jsem, že na sebe budou po okolí čekat a pak poletí pohromadě, že si je tak vyfotím, ale to jsem se mýlil, letěl asi každý sám. Takže na ně kašlu a letím si po svém. Lesy u nás také pěkně rezatí. :-(Nové Dvory

Baňovice

Panenská

Bělčovice

ChvalkoviceAsi tady byla poslední termická bublinka, pak se už letělo bez pohupování.Nové SadyPísečné

A můj oblíbený zámeček.

SlavětínSlavonice byly zastíněné a tak zatím letím dál na Maříž.Pak se vracím na Slavonice.Už je hodně zataženo, focení není nic moc a foťák stávkuje, má vybité baterie. Vlastkovec.Peč. Ještě si udělám pár nízkých průletů nad polema kolem silnic, je to zážitek i pro kolem jedoucí.Ještě jsem to natáhl na Lipolec a pak zpět na přistání, v tom olejíčku se teď létalo nádherně, můj let je ZDE.Dnešní všechny přihlášené motorové lety po ČR jsou tady -
https://paramotors.xcontest.org/world/cs/prelety/#flights[sort]=time_start@flights[dir]=up@filter[date]=2018-09-06

Jsou tam vidět jejich ranní lety z Přibyslavi a odpolední z letiště v Dačicích, i když je tam mylně uvedené, že letěli z Malého Pěčína. Asi naše odvijákové startoviště je pro tento prográmek důležitější, ale ani o něm tito motoráři nevěděli.

Pěkné to bylo!

Miloš a Vlasta
http://www.pgv.cz/