V neděli 16.9.18 jsme si dali sraz na Pěčíně až ve 12 hodin, přeci jen to sluníčko už nemá takovou sílu.

 Vlekaře jsme tentokrát neměli a tak jsem se toho chopil já.Počasí nám moc nepřálo a každý byl rád, když se tam alespoň chvilku přidržel, jen Jirka V. to vybojoval.
Boeingovi se dnes do toho moc nechtělo a tak mi po pár vlecích nabídnul, že to za mne vezme. Nemusel mne ani přemlouvat. Ještě jsem před sebe pustil Káju a ten vychytal krásný stoupák už na vleku a hlavně na konci dráhy, no a pak nám uletěl.Já ho na vleku měl taky, v malé výšce, a tak jsem to zkusil až do konce. No a už to nebyla žádná sláva. :-(Vedle přistávačky to ještě začalo nadnášet a tak jsem to zkusil.

 
 

Jen mne to zaneslo kousek dál za ves a tam jsem přistál.To se už ale dalo vzít jako přelet a tak jsem si mohl dát přeletové pivíčko! :-)Zato někdo se vozili bez problémů nad přistávačkou a další odlětěl na přelet. A teď dorazil i Václav!

 

Ale není nad to mít nějakého pěkného koníčka. Na toho rakušáka jsem volal z dálky, aby zastavil, že chci fotku.
Když už jsem tady, zkusím to ještě jednou.Vzal jsem to nad nasvícenou stráň a stejně mi to nepomohlo, za chvíli jsem byl dole.

 Václavovi se dařilo víc a po přistání říkal, že na Telč by to šlo, jenže nikam nechtěl. Škoda, dojeli bychom pro něho.Dojeli jsme i pro Jirku a další přeletáři si povolali své přítulkyně. Tak tak, je třeba si je vychovávat pro letecký život!Ale Kájo, je třeba počítat i s tím, že to někdy nevyjde. Takže né vyrazit bez peněz a s vybitým telefonem, jako jsi to dnes udělal ty. Pak nejenom že to může být těžké s návratem, ale nejde pak ani kamarádům zaplatit rundu za to, že jsi dal nejlepší přelet! A jak to dopadlo se slibem Anetce, že jí pomůžeš s úklidem za to zneužití? Budou fotky?

Naše dnešní přelety jsou ZDE.


Pěkné to bylo!

Vlasta
http://www.pgv.cz/