Je konec léta a už je to i vidět.
I těch letových dnů je míň a dnes, ve čtvrtek 20.9.18, to vypadá nadějně. Naštěstí mne vedoucí pustil z práce a tak spěchám na Rancířov, kde byl sraz vyhlášený ve 12 hodin. V autě se mi z rádia ozvala Lucie Vondráčková a zpívala „Kdy vzlétnout mám?“, to se dnes hodí. :-)Dorazil jsem s malým zpožděním a dnes je nás tu spousta, tentokrát k nám poprvé dorazila i Jana Nováková (příspěvek z Keni jsem od ní měl v roce 2016 ZDE). Zatím nikdo nestartuje a vlekání zajišťuje Víťa.Ještě jsem říkal, že to vypadá na poslední letní létání, a další že by mohlo být na Václava (28.9.), to bývá pěkně.První šel Boeing, pak Jirka W.Další Víťa a pak já. Po mně Vaňous a říkal, ať mu tam podržím stoupáček.HlubokáTady vlekáme hned vedle hranic s Rakouskem a je to poznat podle jejich malých políček.
Nic moc, honím tu jen malé bublinky a když se tam objevili dravci, letím za nima, jenže oni se jen honili a já klesám!Rancířov

Zato Vaňous se zvedá hned po odpoutání z odvijáku. Letím k němu a taky něco potkávám.
Tady je naše vlekací cesta.Pěkně jsme se vyzvedali až k základnám a já ho fotím, zato Roman mne né, prý nemá čím. :-(

 Volám na něho, kam poletíme, a prý že neví. Takže letím první a beru to na západ.

 


A zjišťuju, že se na mne vybodnul a raději tam čeká na Janču, která startovala za ním.Rakouský UnterperholzPísečné

Fotím si letošní poslední letní termické mráčky a tak jich tady i hodně zveřejním.
Vypadají pěkně, ale moc nenosily, alespoň mě. Často jsem točil jen půlmetříky a ve svém věku už nemám tolik času!

Rakouský RappolzVaňous s Jančou mne už dolítli a měli větší výšku. Roman dal pokyn k přeskoku přes Slavonice a i když se Jana cukala, že je tam velká modrá díra, tak že to prý dají. Viděl jsem vysoko i Honzu Edlera a po dotočení tam letěl také. Já se vyzvedám a zkusím druhé rameno trojúhelníku.

 

Pak slyším ve vysílačce Janu, že to sice dali, ale že nechce letět nad ty velké lesy. Jenže Roman ji tam láká dál, že tam jsou i pěkné velké paseky, ovšem s jakým úmyslem to říkal, to si můžem jen myslet! :-)Do toho se ozval Víťa, že je kousek před nima a že to krásně chodí, že se zvedl nad stromama ze 70 metrů. Říkal jsem si, že je to divné, když se dostal až tak nízko, ale nekomentoval jsem to. No a že nedaleko odtud pak i vyhnil, jsme se dozvěděli až po lítání, jeho let je ZDE.

 

Jana se nechala nalákat jen pod první mrak a pak to stočili také na druhé rameno.MutnáStaré Hobzí

 

Holešice

VnoroviceNové DvoryChlumec

 

Nad Bábou u Dačic jsem to otočil zpět.Tomuhle nakloněnýmu a nasvícenýmu políčku jsem věřil a taky se zadařilo, vyzvedal jsem se o kilometr!

 

Staré Hobzí z druhé strany.

MarketaModletice

Opět Písečné

Dravci mne dnes vypekli dvakrát, teď jsem si stoupáček našel sám a tenhle se ke mně přidal.Nové SadyUž dříve jsem slyšel, že Roman to ještě natahuje, ale Jana to raději díky pokročilé době a datumu otáčí zpět na třetí rameno. Pak jsem ji uviděl při mém zvedání a focení nad Písečným. Chtěl jsem ji nalákat k sobě, že bychom si udělali pár fotek, ale co když chce FAIku ještě natáhnout? Takže jsem ji nechal, ale teď ji vidím letět nad Rakousko a tak to beru za ní. Dával jsem i ouška, abych se k ní přiblížil, pak tam začala něco točit a tak to vypadalo, že se zvedne.Jenže bylo to jen krátce a pak letí zpět, to ji už nedohoním.

Přistála na loučce u vlekací cesty, já si doletěl k autu, můj let i s výstižným komentářem je ZDE.
Po sbalení jsem dojel za Jančou a takovouhle měla radost, když zjistila, že Roman vyhnil a ona nebyla s ním!Po chvilce přistál i Jirka a Janče jsem říkal, že ten jediný ji mohl přelítat, jinak nám to nandala všem.Výsledky jsou ZDE a podle Mírova výpisu to vypadá, že pracně točil klesák, aby se dostal na přistávačku. Je to tak? A jiní se né a né chytnout! Není to jako dost hustá provokace? :-) Tak co, Míro, jak to bylo?

Ještě malý přídavek - V sobotu večer jsem měl nastavený budík na 18.56 hod a drink na přípitek, abychom se rozloučili v poslední minutě s posledním letním dnem. No a v první podzimní jsme vyrazili na houby, když už teď konečně rostou.A takhle nás má ten podzim přivítat - "Česko a Rakousko by měla bouře zasáhnou na přelomu týdne. Silný západní až severozápadní vítr bude foukat v noci na pondělí a v průběhu pondělního dne. „Přes den očekáváme velmi silný vítr s nárazy 20 až 30 m/s (72 až 108 km/h),“ upozornili meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu. Na hřebenech českých hor by se měl v pondělí objevit sníh."

Pěkné to bylo!

Vlasta
http://www.pgv.cz/