Je neděle 30.9.18 a jak už jsem psal v minulém dílu, dnes jsme chtěli brzo startovat, hodně polítat a přitom brzo odjet. Jenže všechno bylo zase jinak!

 

Ráno počasí nevypadá vůbec dobře a spíš se to nad nás nasouvá.A tuhle krásnou fotku dostal Míra M. od synátora s tím, že u nás ráno mrzne.Každodenní rutina!Balíme na odpolední odjezd a pak jedeme na kopec, my teda raději autem.Počasí se vylepšuje a dnes se už připravují na obou dolních startovačkách.My jedeme opět nahoru pod památník.Míra R. dnes lítat nechce, prý sveze auto, a tak se zatím smiloval nad starcem a vzal mi batůžek.
Dnes je nás tu víc, ale s počasím je to horší. Trochu fouká od severu (takže do zad) a závany jsou ze všech stran.Takže jsme déle čekali. No a když už, tak se startama jsou trochu problémy a né vždy se to povede napoprvé.Tomáš
Objevil se tu i malý čertík!Boeing
JirkaNo a pak já. Dnes to nechodilo tak pěkně, jako včera, a i dostupy byly o dost horší. Zato když byl někde stoupáček, bylo nás tam najednou hodně a museli jsme dávat větší pozor.

Z Malé Grappy jsem to také za někým otočil nad Bassano, snad to tam bude chodit.
On to otočil zpátky dřív, já se k městu přiblížil víc, ale pak jsem to také musel vzdát.Říkal jsem si, že mne to ještě někde nadzvedne a západní vítr mi přidá na rychlosti k přistávačce.

 
  
Nedopadlo to tak úplně a dolítnul jsem ke kempu jen tak tak, už ani otočit jsem se nestihl a odnesl to řádek sena.

 


Po chvilce tam u mne přistává i Jirka, můj let je ZDE a kolegové to zatím ani nepřihlásili, ostatní jsou ZDE.
V kempu dobalíme zbytek a před čtvrtou vyrážíme k domovu.

Doma se dívám, jak se o víkendu létalo na Marmošce a chodilo to tam celou dobu, víkendové lety jsou ZDE a pěkná videa i s přistáním na ni jsou např. ZDE a ZDE. Jen lituju, že jsme tam nebyli alespoň jediný den.

Pěkné by to bylo!

Vlasta
http://www.pgv.cz/