O víkendu jsem měl v plánu nějaký delší motorový přelet, ale počasí mi moc nepřálo, s výškou měl dost zesilovat vítr. Možná by to šlo, už jsme to kdysi taky zažili, startovalo nás na Pěčíně víc s tím, že poletíme na Karlštejn. Jak jsme se zvedli, že počkáme na ostatní, zjistili jsme, že couváme, ale jinak to bylo úplně klidné. Nakonec jsme ho teda dali, článeček z roku 2005 je ZDE. Tentokrát dám u nás raději přednost posvícení se sobotním výlovem rybníku na návsi.V neděli mělo foukat ještě víc, ale o dalším víkendu máme jet za mladýma do Mostu v SČ a pátek vypadá nadějně, že bych tam mohl od nás doletět.

Takže honem vytahuju letecké mapy a plánuju přelet, abych se vyhnul všem problémům. Je to přes 200km a není lehké minout všechna letiště, k tomu přeletět velké lesy a přitom podletět TMA Prahy do 1050 m n.m., nenarušit CTR a ještě hledat a plánovat benzínky mimo města pro případné dotankování. Dokonce jsem to pro jistotu konzultoval i s instruktorem UL, k tomu i případné nouzové přistání na nějakém letišti a i přistání v Mostě, které by bylo v okruhu ATZ (do 5,5 km od místního letiště), navíc tu mají často také seskoky paragánů.Takto občas někam vyrazím, párkrát jsem od nás letěl do Jeseníků, článeček je např. ZDE, letěl jsem i do západních Čech, článek je ZDE, na Šiklův Mlýn a Pernštejn, článek je ZDE, ale do Mostu mne to napadlo až teď.

Jenže jak šel čas, vše se mi zase změnilo a v pátek už mělo foukat od severu. Takže jsem alespoň využil středu, vypadalo to opět na ten Karlštejn, jenže nikdo další se ke mně nechtěl přidat a letět tam sám jsem nechtěl. Vítr ještě kousek ubrali a tak jsem to změnil na návratovku. Ovšem k večeru má u nás zesilovat boční vítr i s nárazy, tak uvidím.

Dopoledne jsem byl v práci v THK Dačice, takhle to vypadalo ráno. No a po poledni ve středu 17.10.18 jsem vyrazil alespoň na delší polítání.


Lipolec

Dokonce fungovala termika a pár dravců ji ještě pěkně využívalo.RadliceBrandlín

MaršovVelký JeníkovHorní MeziříčkoMalý Jeníkov

Strmilov

Nová OlešnáČeská OlešnáKamenný MalíkovNová Včelnice

Jsem před aktivovaným vojenským prostorem, mohl bych ho přeskočit, místo toho to otáčím na Žirovnici.PočátkyJihlávkaAbych obletěl velké lesy, letím dál na Třešť a zvedám se výš. Někde mezi 1200 a 1300 m n.m. je to takové hravé, asi střih větru a pěkné turbulence. Výš je to v pohodě, dokonce bez předchozího termického bublání. Až nad Třešť nemůžu, je v aktivovaném vojenském prostoru, takže nakonec to přeskakuju nad hradem Roštějn.Řásná, tu si také musím vyfotit. Tady teď naše firma dlouhodobě maká, ale zrovna nikoho nevidím.LhotkaVe směru na jih proti sluníčku není moc vidět. Paliva mám dost, vezmu to ještě východně na Telč.Klesám a opět si přechod užívám v divočejších podmínkách.

 

Telč - moc sem nemůžu, někde je tu také okraj aktivovaného prostoru. :-(A dole se už projevuje boční nárazový vítr, prostě žádná pohodička.MyslůvkaDačiceDačické Nivy a Peč.Paliva mám stále dost a ať ho nemusím jít ještě zítra vylítat, protahuju to na Slavonice.

 


SlavoniceZpět letím ještě přes Cizkrajov.
Peč

Lidéřovice
Po více jak třech hodinkách jsem zpět, můj let je ZDE.
Pěkné to bylo!

Vlasta
http://www.pgv.cz/