Jak už jsem v minulém článečku psal, včera jsem se pěkně proletěl a vylétal palivo, abych nemusel jít lítat ještě dnes, ve čtvrtek 18.10.18. Jenže mi zavolal František S., jestli bych nevyrazil, že se Zbyňou budou o půl čtvrté na letišti. Čistě náhodou mne nemusel dlouho přemlouvat, jen jsme to díky slabému severnímu větříčku změnili na severní start u Lidéřovic. Ještě jsem mu vysvětlil, jak se tam dostanou a že je tam budu čekat. Takže honem nechat práce, vyrazit domů, všechno sbalit, natankovat a jet na kopec.

 

Zatím nikde nikdo a tak jsem po chvíli odstartoval, létal po okolí a fotil si podzimem zbarvené stromky.
Támhle už jedou, jen pro jistotu ukazuju směr a pak zase létám po okolí.


 

PečZamáváme si s manželkou a pak si létám jen kousek nad zemí, to je fakt parádní.Vracím se nad start a hele, je jich tam nějak víc (později mne sprdli, že jim jsem cestu neukázal).Takže čekám dál, než odstartují.Kostel sv. Linharta v Lidéřovicích 


 


Stále nic? Takže čekám dál, to mě už místní díky vrčení motoru musí mít plné zuby.

U toho většího rybníčku jsme s manželkou byli v neděli na procházce a po téměř dvouhodinové procházce přes pole, louky a lesy jsem zjistil, že jsem někde ztratil mobil. Takže honem domů pro druhý a procházku i s prozváněním jsem si dal ještě jednou. Po hodince a půl jsem se ale naštěstí vrátil i s ním!

 

Po ¾ hodince mého létání konečně startuje první, jenže jak se přiblížím, abych ho vyfotil, nečeká a letí pryč.Pak se vrací a odstartoval Zbyněk.Po hodince odstartuje František, ale honem všichni letí dál na Slavonice, aniž by na mne počkali.Než jsem doletěl nad Slavonice, oni už letěli dál a proti mlhavu už ani vidět nebyli.

Ani Staré Město pod Landštejnem jsem si nestačil obletět na focení a honem letěl za nima.Vodní nádrž Landštejn a hrad Landštejn.Jenže než jsem se k němu stačil přiblížit, už zase letí dál, na mne nečekají.Doba pokročilá, paliva málo, na focení to už také moc není a tak neletím za nima a beru to raději zpět.Hrad LandštejnBizoní farma RožnovMatějovecMarečkovi mají asi nějaké návštěvy, i tak mne slyší a vybíhají zamávat.


 

Český RudolecTak co, kde mám kolegy? Kam asi letěli? Stačí se vrátit do soumraku? Od severu se trochu víc rozfoukává!
Že v lese kousek od našeho startu jsou takové krásné barevné stromky, jsem nevěděl, teď je už na focení pozdě.Po dvou hodinkách přistávám zpět. Po chvilce se vrací a přistávají i ostatní - František S.

 

Bob B.


 

A poslední Zbyněk D.Po sbalení nám ještě na tabletu ukázal fotky a pustil video ze své návštěvy v Aeru na předvádění nového L-39NG.Jo a ještě jsem ji řekl, že s nima končím, že to od nich není vůbec pěkné, když na ně přes hodinu čekám a pak mi uletí, místo aby na mne počkali. První má počkat až na toho posledního, navíc že já už jsem starší a pomalejší! :-)

Video z čekání mám ZDE.

Ale i tak, pěkné to bylo!

Vlasta
http://www.pgv.cz/