V polovině září nás LAA upozornila na dočasné zrušení MTMA a MCTR Pardubice, že tam můžeme létat jako v prostorech G a E od 1.10. do 30.11.. A tady je to černé na bílém! :-)
Opět jsem to chtěl využít jako v minulých případech – letiště Čáslav mám ZDE a letiště Náměšť mám ZDE. A opět byl problém s počasím a volnem! Nakonec jsem to rozhodl a zkusil v pátek 26.10.18, i když to meměla být žádná sláva a odpoledne měl vítr ještě zesilovat, jenže v sobotu už asi bude pršet.Vzali jsme si dovolenou a s manželkou vyrazili na letiště do Chrudimi, kde jsem si start s místními předem domluvil.

Už při cestě tam jsme potkávali mrholení, tady je teď o něco líp a tak asi není na co čekat.Zajeli jsme na druhou stranu letiště, vybalil jsem a odstartoval.V plánu mám Chrudim, letiště, Pardubice a Hradec Králové.Tady mají na letišti taky pěknou budovu.

Na druhé straně letiště má nějaký areál armáda a mají také větrný rukáv na budově.Nabírám předepsanou výšku přes 300 m, abych mohl přeletět a nafotit si město.
Letím dál na sever, už i odtud je vidět letiště u Pardubic.
MedlešiceMikuloviceDražkovice

Pardubice

Letiště Pardubice

Dráha je na mne dnes moc dlouhá, letí mi to proti větru kolem 15 km/h, zato je více času na focení.
Dostihové závodiště Pardubice - je hned vedle letiště. Večer jsem pak zlobil dvanáctiletou neteř, která je na koních jako doma, že já na rozdíl od ní už dal Taxisův příkop! Až pak jsem se přiznal, že jen letecky. :-)Tady už je asi vidět, proč jsou mimo provoz, opravují dráhu.Takže letím na konec dráhy a pak to vezmu přes Pardubice více po větru, případné nouzové přistávačky tady jsou.Svítkov

Zelené Předměstí a Staré Město

 

Hlavně se musím vyhnout zakázanému prostoru u chemičky! A kouří pěkně, na severu je úplně zamlženo.

 


PolabinyRosice
Trnová, Ohrazenice, Doubravice, ......

 Taky se už v těch Pardubicích nemůžete vyznat? Takže letíme dál.
 

Jenže dál se mi už mráčkuje a komíny k tomu i přispívají.

 

Abych dodržel předpisy, zvedám se 300m nad mráčky a hlídám si zataženost do 4/8, abych stále viděl na zem.

 
 

Zkouším doletět do Hradce Králové, ale s výškou vítr zesiluje a hlavně jiným směrem, takže křídlo mám stočené asi o 45 stupňů oproti směru letu.

Do Hradce to nemám daleko, ale oblačnost houstne a tak to raději vzdávám.

 


Vyklesávám a hledám vhodné místo na přistání.Vlčkovice Překvapuje mne, že mraky jsou snad jen 100m nad zemí.Po hodince a čtvrt přistávám u obce Hřibsko, hned vedle Hradce, který ale není ani vidět. Zdenča mi věřila víc a čekala mne za H. Králové na domluveném místě – ve Všestarech. Měl jsem v plánu nafotit a obletět město kolem prostoru ATZ a přistát až tam, což mi tedy díky počasí nevyšlo, ale to můžu i příště, tady už pardubický prostor není. Zavolal jsem manželce a než jsem sbalil, byla u mne.Projeli jsme město a vyrazili po příbuzenstvu, což bylo stejně naplánované, i kdyby se nelétalo.Ještě jsem zavolal našemu bývalému sousedovi, který se kdysi odstěhoval do Pardubic a do Peče jezdí jen občas na víkendy, jestli mne viděl letět. Divil se a povídá, že je v Pardubicích a já na něj, že právě ty jsem teď přelítával. Tak nás to oba pěkně pobavilo!

Na neděli 28.10. byl nad Prahou díky oslavám 100 let od vzniku republiky plánován dočasně vyhrazený prostor PARADE v čase od 13:30 do 15:00 SEČ. Tak jsem do vzkazů napsal – „Tak co, nepřeletíme si zítra Prahu a Havlovo letiště? Od 13.30 do 15 hodin to mají zabrané jen do nějakých 16 stovek!“ Tohle letiště jsem prostě zatím ještě nedal! Tak snad příště. :-)  Krásně si to kdysi přeletěli se vzducholodí, fotky s popisy a na konci video je ZDE.A tohle bylo někde na FB, to bude asi nějaký slušný oddíl!Pěkné to bylo!

Vlasta
http://www.pgv.cz/