Už delší dobu u nás bylo neletovo a tak to bylo i  v neděli 11.11.18. Navíc po sobotním vyhlášení ČPP v Třešti se mi dopoledne ani nechtělo nic dělat. Po poledni jsem si pustil PC a najednou vidím, že u Kunžaku se vyjasňuje. Hned vyhlašuju poplach, i oběd jsem odložil a šel balit. Ještě volám Zbyňkovi a ať dá vědět i Františkovi.Před jednou vyjíždím a po cestě se počasí pomalu vylepšuje.

 

Volám Zbyňovi a kde že je, jenže prý zrovna sedí nad plným talířem a přijede dýl a sám. Je tohle normální? Svatomartinské hody u něho asi vyhrávají! Ale když je poplach, tak vše má jít stranou! Taky jsem se ho později ptal, jestli byl na vojně, tam to takhle vyžadovali.Takže Svatý Martin nepřijel na bílém koni, ale sem dorazil s krásným počasím. Horší bylo, že nám to zemědělci něčím postříkali. Naštěstí to bylo suché a nesmrdělo to, asi z bioplynky, a tak jsem z toho odstartoval.

 


Komorník mají teď vypuštěný.LeštinaJalovčíSuchdolLetím na východ, nad ty mraky, které jsou u nás. Škoda, že už prořídly, lidi dole jsou asi zase raději.

HeřmanečDole jsem startoval na východ, nad mraky foukal silnější západ a tak letím zase níž a otáčím to k severu.Maršov

Horní NěmčiceStudenáOtáčím na Jilem

Přišel velký mrak a vše mi zastiňuje, takže s focením to už bude horší. Jinak je nebe úplně bez mráčků.A co je to tady? To vypadá na vánoční stromky! Některé jsou malinké a jiné už mají připravené k odvozu.
Bořetín

Česká OlešnáU Stmilova se už potkávám se ZbyňkemPodle vlnek na rybníku to vypadá, že se dole pěkně rozfoukává.VlčiceStřížovice. A za tu rozkopanou louku můžeme my, tento týdem jsme tam pokládali a zapojovali VN kabely.


Při zemi to proti východu letí pomalu, s výškou rychlost zase nabírám.

 

KunžakZbyněk to ještě natahoval dál, mně už docházelo palivo a tak se držím nedaleko přistávačky a jen nabírám výšku.


 

Nad inverzí jsou viděl asi Novohradské hory.Tady je vidět to mé postříkané pole. Motor vypínám a po hodince a půl přistávám na čisté trávě, můj let je ZDE.Zbyněk přistává chvíli po mně.Móóóc se mu to dnes líbilo, ale měli jsme tu být dřív! A donesl od Jarmilky dobrý pozdrav, já teda od Zdenči taky. Ještě že nás nebylo víc, jen by nám to snědli. :-)Něco nad náma zavrčelo a Zbyněk hned odhalil vojenskou A400 letící z oslav v Paříži a později přistála v Istanbulu.A nám se rozfoukalo, že by už asi bylo neletovo. Takže hurá zase domů pod tu ošklivou deku.
Pěkné to bylo!

Vlasta
http://www.pgv.cz/