Již delší dobu je neletovo, naposledy jsem leděl víc jak před měsícem. No a jelikož u nás bylo dost sněhu, jak to šlo, postavil jsem si alespoň u baráku hlídače (padáčkáře neumím). Fotku jsem zveřejnil, jenže se na mne strhla kritika, že zajíc patří k velikonocům, tak jsem ho raději předělal na sněhuláka. Ale nevím, vánoční kolekce už byly taky před dvěma měsícema! :-)



Až konečně na úterý 18.12.18 nám vylepšili předpovědi! Jenže kolega v práci mi říkal, že je to nesmysl, že to je jen podle našich předpovědí, ale podle jiných bude úplně zataženo.



Jenže odpoledne se to opravdu zlepšovalo a my naštěstí práci stihli dříve, takže mažu domů a pak s krosnou na kopec. Další minimálně týdem má být opět neletovo, tak proč to nevyužít!



Ale dostanu se tam? Občas to vypadalo, že dole zapadnu, pak zase že kopec nevyjedu.



Nakonec jsem se dostal jen do půlky kopce a vše musel nahoru vynosit. A čas na let mi rychle ubýval!



Bylo úplné bezvětří, naštěstí jsem to uběhl i v tom sněhu. A tady je vidět, jak jsem se pokoušel o výjezd.




Peč








Trochu odbočím. V Pilotu 10/2018 na str.14 byla nabídka od LAA na meteostanici, pak o tom ve vzkazech psal i Zbyněk, no a já to předem domluvil s místním zemědělským družstvem a pak i odeslal žádost na LAA, že bychom to mohli na těchto silech nainstalovat. Je to vysoko bez překážek proti větru a je tam elektrika i internet. Dokonce jsem se na naší doletné domlouval, jestli mi někdo s montáží pomůže. Čekal jsem, že to budou chtít ještě letos udělat, ovšem zatím se nic neděje, tak uvidíme.






Letím na jih a za mnou opět letí i kamerka. Minule se mi zase chytla do provázku a filmovala nesmysly, teď jsem si ji upravil a snad to už bude dobrý. Ovšem kdo z toho má ty videa dělat? Nechcete mi někdo pomoct?



Dolní Bolíkov



Uviděl jsem vlak, jel na druhou stranu, i tak jsem se za ním alespoň na chvíli vydal.



Brzo tu mohou jezdit jiné vláčky, více ZDE.



Cizkrajov







Slavonice


 




Otáčím a letím zpět.





Mutišov



Kostel Panny Marie Bolestné (Montserrat)



V létě díky stromům na něho není tak pěkně vidět.



Opět Cizkrajov, teď z druhé strany.



A část zemědělského družstva.



Opět vidím vlak a zase jede opačným směrem. A opět se vydávám za ním! Chci ho zachytit na tom zvláštním mostě, to se mi daří, jenže chtělo to níž a to já tady nemůžu. :-(





Urbanečský vrch – 570m. Místní tvrdí, že díky kůrovcové kalamitě bude brzo holý, to by se nám pak hodil na svahovačku ze všech směrů. Ale asi to tak nedopadne, je tam už spousta nových stromků a i ta kalamita se má asi začít řešit jinak, stromy možná nechají suché a nastojato, má být i nárazníková zóna, více je ZDE. Jenže všechno může být za chvilku zase jinak!



Urbaneč



Sluníčko rychle zapadá a dost se ochlazuje. Začínám si vzpomínat na zajímavý článeček o podchlazení, koukni ZDE.



Zase Peč a také z druhé strany.



A tady nedaleko od nás se s kůrovcem nemazlí, tady to vyřezávají a odváží od brzkého rána do pozdního večera.




Asi se začíná dělat inverzní mlhovina, navíc je po západu slunka a tak rychle na přistání.




Lidéřovice



A tohle jsou fotky někde z internetu. Kdybych měl tohle, co překonává rychlost zvuku, nemusel jsem lítat až do tmy. A nebo se raději zařídit, jak ti druzí?



Doma jsem pak křídlo rozbalil a do rána sušil v obýváku, manželka z toho byla úplně nadšená!

Pěkné to bylo!

Vlasta
http://www.pgv.cz/