Jak jsem už v minulém dílu psal, po večeři byly plánované různé přednášky. První byla zdravověda – první pomoc, ale než začala, kdo chtěl, mohl si to ve dvojici a bez přihlížejících vyzkoušet s tím, že mu hned Míra s Michalem řeknou, co je dobře a co špatně. Několik dvojic si to vyzkoušelo.

 
 


Já se Zdenčou taky, ale nás nikdo nevyfotil, zato jsme byli vyhodnoceni jako nejlepší!  :-)Pak byla ukázka a přednáška pro všechny. 

Další bylo pěkné povídání od Hanči o výrobě padáčků od Gradientu. Teď se stěhují z Budkova do větších prostor v Jaroměřicích nad Rokytnou a ještě k sobě shání asistentku. Nevíte někdo o nějaké?Dokonce na ukázku donesla jeden rozešitý kousek.
Pustila nám i pěkné video z jejich výroby v Budkově. Fotit to z plátna mi moc nešlo, třeba časem bude orig. video.
A Rosťa nám popovídal a ukázal i pár fotek z jejich renovace podzemních chodeb na těžbu stříbra v Jemnici.

 

Pak nám Honza ukázal pár fotek z jejich vánočního výletu na Kubu.


Doufal jsem, že když mi naši vánoční výletníci na Normu nic nedali na tyto stránky, že alespoň něco ukáží tady, ale nestalo se tak.  :-(Rumbi chtěl, abych donesl i nějaká létací alba. Vzal jsem jen první čtyři kousky – roky 1999 až 2003.
Jenže v té chvíli už začínala Michalem avizovaná soutěž, kterou z naší doletné přesunul sem.Nevíte o co jde? Prostě každý si postaví lehké letadýlko a pak se ho snaží držet jako na vlně nad horama.

 

Ale prý je to svahování, což je tady asi podobné. Mělo to vypadat takto – video je ZDE, a návod na stavbu je ZDE.

 

Ovšem my měli nějakou rychlejší verzi a výrobci a piloti v jedné osobě měli co dohánět, video bohužel nemám.Tady jsou už výherci této soutěže.
Je už po půlnoci a Simča měla vtipný komentář, že nevěřila tomu, že by někdo ještě takhle pozdě dokázal zaměstnat dvacet lidí, aby ani nechlastali. :-)  Za to si Michal zasloužil velkou pochvalu!Pak už byla jen volná zábava a někteří doháněli, co zameškali. A já už nějak i míň fotil! :-)

 

A všimli jste si, že úplně všechny obrazy v obytné části jsou jen z puzzle? To bych nechtěl skládat!Je už pozdě a jdeme spát. Ovšem někteří to vydrželi až pomalu do rána, prý kolem páté se rozcházeli. Asi to byli nějací mladí, nerozvážní, nesvědomití, ...... To už prostě na nás rozumnější není, neděli si zase chceme užívat po svém. Ale o tom zase až v dalším díle. Dobrou noc!

Pěkné to bylo!

Vlasta
http://www.pgv.cz/