Milí členové Svazu UL,

rádi bychom Vás tímto e-mailem informovali o nadcházejících akcích pořádaných Svazem UL a plánu soutěžní sezóny 2019.

V prvé řadě Vás srdečně zveme na Slavnostní zakončení sezóny 2018 a vyhlášení výsledků NPPT a MČR, které proběhne v sobotu 2. 2. 2019 od 16:00 na Váňově statku u Pelhřimova. Můžete se těšit jak na samotné vyhlášení nejlepších sportovců UL létání, tak na zábavný večer s pohoštěním a tombolou, ale především na setkání a diskuzi s ostatními piloty a nadšenci do UL létání. Prosíme o předběžnou registraci
http://ppt.laacr.cz/eventEdit.php?id=15

Ve spolupráci s Řízením letového provozu ČR, s.p. pořádáme pro zájemce z řad členů svazu besedu s vedoucím Letového informačního střediska FIC.

Dozvíte se něco o práci dispečerů, v čem Vám mohou být nápomocni a proč je dobré ladit Praha Information. Uslyšíte reálné příklady z praxe a bude dostatečný prostor pro Vaše dotazy. Beseda se uskuteční 21. 3. od 18:00 v IATCC Jeneč. Zájemci pro bližší informace a registraci pište na svazul@laacr.cz (do předmětu „Beseda FIC“).

Ve spolupráci ABS Jets, a. s. se uskuteční exkurze na dispečink pro plánování soukromých letů. Společnost disponuje profesionálním dispečinkem pro plánování a administrativní zajištění jakéhokoli soukromého letu. Dispečeři ABS Jets například pomáhali Jiřímu Průšovi získat různá povolení k jeho expedicím či se významně podíleli na zajištění obletu zeměkoule Romanem Kramaříkem. Zveme proto všechny členy, které zajímá problematika plánování VFR přeletu, aby se s námi šli podívat, jak to dělají profesionálové. Akce se uskuteční na letišti Praha, Ruzyně 4. 4. od 16:30. Pro bližší informace a registraci pište na svazul@laacr.cz (do předmětu „Exkurze ABS Jets“).

I když to zatím dle počasí nevypadá, co nevidět tu bude opět soutěžní sezóna. V tomto roce se jako již tradičně budete moci zúčastnit deseti kol navigačních soutěží v rámci Navigačního poháru Petra Tučka. Těchto 10 kol NPPT se bude postupně pořádat v průběhu roku po celé republice. Seriál soutěží odstartuje 27. 4. 2019 na letišti v Havlíčkově Brodě úvodním seminářem navigačního UL létání. Zde se formou workshopů můžete seznámit se základy navigačního létání a případně rozšířit dovednosti či alespoň zopakovat své znalosti. Seminář povedou zkušení závodníci a instruktoři. Tímto Vás zveme na tento seminář i na všechny následující navigační soutěže.

V příloze naleznete tabulku a mapu s kalendářem soutěží pro rok 2019. V případě zájmu sledujte web o sportovních výkonech a nadcházejících událostech. Zde se také prosím na soutěže registrujte: http://ppt.laacr.cz/

Těšíme se s Vámi brzy na viděnou!

S modrou oblohou
Předsednictvo Svazu UL


Zbyněk Daňhel
http://www.pgv.cz/