Už dříve jsem na WhatsAppu udělal skupinu pro motoráře z jihu a občas jsme tam i něco dali. Někdo se raději odhlásil, ale ostatním ve čtvrtek ode mne dorazila zpráva, že na pátek i na celý víkend vyhlašuju leteckou pohotovost a kdo by se přidal. Pár odpovědí dorazilo a že spíš až o víkendu.
V pátek 15.2.19 se opravdu konečně po delší době udělalo krásně a letovo. Naštěstí mi to v práci vyšlo, že jsem mohl skončit dříve a vyrazit s krosnou. I tak jsem to pro jistotu na WhatsApp napsal, sice jsem dostal košem, ale musíme jít s dobou, tohle se nejspíš brzo rozšíří i jako svolávačka na vlekání.

Za Lidéřovicema se už dalo najít i kus suchého místa bez sněhu na start.

 
 

LidéřovicePečCo v zahrádkářské kolonii, už taky začali? Já ve skleníku už jo!Dačice


Malý PěčínTady a ve směru na východ je už sníh pryč, v kopcích na západ ho je ještě dost.Velký Pěčín


MyslůvkaSchválně jsem letěl proti kameře na meteorologický stanici v Kostelní Myslové, aby mi udělali snímek (dělají každých 5 minut), nakonec jsem měl jeden ještě v dálce a při dalším jsem už byl pryč, tak snad příště.Telč

Stáčím to na západ do kopců.
Chtěl jsem nafotit sjezdovku se spoustou lyžařů, až později jsem zjistil, že otvírali až od 16 hod.

 

Mrákotín

Je krásné letět nad velkýma zasněženýma pláněma.

Olší

Velká LhotaZpět letím na rozhraní sněhu a bez něj. Vlevo je hnědo a zeleno, vpravo bílo.
Lipolec – tady si na jednom konci můžou děti zakopat s mičudou na trávníku a na druhém se mohou koulovat.A v Lidéřovicích to samé.Po hodince a čtvrt přistávám, můj let je ZDE. Za chvíli dorazil Láďa, byl tu ve vsi něco dělat. A že prý to stále plánuje, že bude s krosnou taky létat, už ji má doma nevyužitou dva roky. Že by tady teď vyhlížel světlejší zítřky?U auta jsem našel vzkaz AHOJ, tak jsem odepsal. Až později se k tomu přiznala sousedka. :-)Ještě jsem si udělal malého sněhuláčka a pak vyrazil k domovu.A zítra má být taky pěkně, tak uvidíme.

Pěkné to bylo!

Vlasta
http://www.pgv.cz/