Před odletem do Maroka jsme s manželkou ještě vyrazili na sever pro vnuka a užívali sněhu a počasí na draka.

 

V neděli 10.3.18 odjíždíme na letiště, po cestě míjíme Ranou.Tady mne vysadili a Zdenča odváží vnuka k nám na prázdniny. Po chvilce se postupně všichni scházíme.Let má zpoždění, místo ve 12.25 nám to posunuli na 14. hodinu.
Boeing 737-800Při startu mokrá okna od deště rychle osychala.
 


Boeinga posadili dopředu, takže k zemi jsme šli rychle, na přistání s námi dost bouchli.


Pavel nás už čekal na letišti, před chvílí se zbavil třetího turnusu a jak už jsem psal v minulém dílu, my jsme poslední.Tady máme naše další řidiče – Dan a Tack. Tack je maročan, ale česky umí perfektně. A jak říkal, děkuji se prý řekne šukran, né šukat, prostě už tu češtinu zvládá po všech stránkách.

Ještě se zastavujeme v obchoďáku pro alkohol, jinde ho prý nekoupíme.Odjezd na naše první ubytování - k Abdulovi do Aguegour.Míšu uvítal domácí a nás pěkné pokojíčky.Sice je už po deváté hodině, ale právě nám připravují večeři. Čekání si někteří pěkně užívají.A tady je Peťo, který údajně tento náš výlet vyprovokoval. Je to šikula, flaška kolovala a tak si přesedával. :-)Hlad je hlad, takže jsme se nafutrovali (alespoň já), že ještě bude nášup, to jsme netušili.

 

Tajin – tohle vaření nás tu bude provázet po celou dobu výletu. Je tam maso a zelenina a celé se to v tom podusí.
Na závěr mandarinky, ty tu budou také pořád. A tihle se tu o nás vzorně starají.Pavel všem nabil telefony na místní datovou síť. A muselo se to vše zapít. Mně teda víno chutnalo víc!

 
Pokračování příště.

Pěkné to bylo!

Vlasta
http://www.pgv.cz/