Můj milý deníčku,  první den u Abdula je fajn. Tohle je pohled na náš dvorek.

 

A okolí.
Míra říkal, jestli nás nedovezli do Afghánistánu. :-)
Ráno se hrneme na snídani jak velká voda. Máme hlad jak na jídlo, tak na zážitky. Na stole se objevuje čerstvý chléb, palačinky, houstičky, sýr, marmelády, pomerančový džus a vynikající mátový čaj. Nacpaní k prasknutí jedeme lítat.


Jedeme  na vedlejší kopec, protože včera, když jsme přijeli, se francouzům stala nehoda a kopec je uzavřený.Cestou se stavujeme na maličké farmě, kde chovají koně a velbloudy. Líbí se nám a tak nám Bery na zítřek domlouvá výlet na těchto mazlících. Dopoledne je času dost, severní strany kopců, na kterých se tu létá, začínají fungovat až po poledni.

Zastávka na tržišti a nákupy.
Jsme tu. Prohlížíme si nejprve přistání. Jedná se o vyschlé koryto řeky vedle pískového hřiště.


 

Stojí tu i malá hrnčířská dílna. Času je dost a tak se jdeme ještě mrknout, jak se vyrábí všudypřítomné tajiny. Venku fotit nesmíme, ale uvnitř už ano.

Startovačka je parádní a vzduch nás přívětivě přijímá do své poklidné náruče. Každý si lítá, jak je mu libo


 


 

Na přistání čekají profesionální baliči, jsou neodbytní a musíme platit. :-)Když to náhodou někomu nevychází, dole už čeká připravené auto a vyváží piloty znovu nahoru.Boeingovi při startu vypadává záložka, naštěstí na něho včas volají a on start ruší.Po vymotání a opravě záložky už další vychází.
Navečer se spokojeni vracíme domů, k Abdulovi.

 

Ráno začali se základama a takhle to vypadá teď.


 


Pokračování příště

Pěkné to bylo!

Jana a Vlasta
http://www.pgv.cz/