Dnes je pátek 15.3.2019 a snídáme na terase. Je tu chladněji, ale jak se objevuje sluníčko, krásně nám prohřívá záda a lechtá nás po tvářích. K snídani jsou míchaná vajíčka na zelenině. Bašta. Domlouváme se s Milčou a Ománem, že projdeme druhou stranu  kopců.

 


Vendelín si vyhlídl stejnou stranu, kde byl včera, ale jde na další kopce. Nakonec jdeme 4. Míša se přidává taky. Na cestu nás vyráží víc, ale ostatní zůstávají v hospůdce v průsmyku a vrací se zpět lítat.

První kopec je prubířským kamenem.  Jdeme kozí stezkou přímo nahoru. Pod nohama nám podkluzují kameny a líně se sunou dolů. Vítr krade Míše šátek a odnáší si ho někam hodně daleko. Když se vyškrabeme na první vyhlídku, vidíme jak startují první padáčky. Jsou hluboko pod námi a zvedají se, aby nás během chvilky přestoupaly a zmizely nám z dohledu. My zdoláváme jeden vrchol za druhým. Někdy to jde pěkně, někdy se šplháme přes větší kameny. Nikoho nepotkáváme, jen občas se nad námi líně pohupuje padák.


Krajina je tu kouzelná a kouzlo se objevuje i mezi námi, to bude Honza koukat, jak jsem se mu rozdvojila. No nevím, jestli bude rád...Najednou se před námi objevuje plot. Je od mufloní obory. Jdeme podél něj dál a dál, výš a výš.... Konečně potkáváme človíčka, je to pasáček koz. Prohlíží si výletníky, ale nevypadá, že ho naše přítomnost nějak udivuje. V klidu kráčí kamsi za kopec.Kozy kam se podíváš!
Plot je nekonečný a cesta obtížnější. Když vidíme, že se plot táhne na další vysoký kopec a nevypadá, že by končil, domlouváme se, že ho zkusíme podlézt a sejdeme na cestu, která se dole v údolí klikatí. Jsme ve 2.700m a jít výš už nemáme čas. V jednom místě je plot trochu uvolněný. Podlézáme ho a jdeme po vyšlapané cestičce, doufajíc, že nás dovede dolů. Na obzoru před námi se něco mihne, jsou to 4 mufloni. Jak rychle se objevují, tak rychle mizí za horizontem. Ani nestíhám vytasit mobil a udělat fotku.

 
 

Scházíme dolů, až na širokou hliněnou cestu, která nás přivádí k zamčené, železné bráně. Taková maličkost nás už nezastaví. Za bránou je silnice zpátky do hotelu a to je výzva. Škrabeme se, holky přes sloupek a Oman rovnou přes bránu, na druhou stranu. Sláva a teď už po silnici "domů".Cestou se ještě stavujeme na pomerančový džus. Tentokrát platí Míša to, za co jsme ráno pořídili 2 džusy, jí vystačí na 3 džusy a Colu, asi bude muset platit pořád.

Jo a jak dopadl Vendelín? Když zjistil, že jsme ho přestoupali o 20 výškových metrů, zahodil všechno, co měl u sebe (včetně trenýrek) a zmizel někam do skal....Pěkné to bylo!

Jana
http://www.pgv.cz/