Pátek 22.3.2019

Ráno obhlížíme naše nové bydlení, vypadá pěkně a má nádherné terásky.

 


SnídaněNež jsme stačili vyrazit na kopec, už tu Francouzi měli další úraz. Hned ten první to při přistání na terč přebrzdil a v negativce řachnul na zem. Že by tady pro něho přiletěl nějaký vrtulník nebo přijela sanita prý můžeme hned zapomenout, jak už nám na začátku řekl Bery, tady se při jakémkoli úrazu o něho musejí postarat ostatní a pak ho i odvézt do nemocnice, což může trvat i několik hodin. Až odpoledne jsme se dozvěděli, že to odnesla jen zlomená ruka.


Takže hurá na kopec!Taky tam proběhla diskuse, nebo spíš takové popichování na OZONisty, ať si dají pozor na OZONovou díru, ti se nedali a na oplátku GRADIENTákům, ať si dají pozor na teplotní GRADIENT. Tak nevím, aby to nebyl nový TREND!
Po létání nad plážema je to zase něco jiného.

Naše přistávačka a ubytování. Vzadu Francouzi, vpravo my do rána a do té levé se téměř všichni dnes přestěhovali.Nakonec se jen dědci nestěhovali, pro ty nebyl pokoj, a ostatní rádi chodili k nám na návštěvy a večer do sprch.

Tenhle oběd měli objednaní ti noví přistěhovalci, naštěstí nesnědli vše a něco málo zbylo i pro nás.

Odjíždíme na druhý pokus, už to tady asi bude poslední létání, zítra to s počasím nevypadá dobře.Dáďa
A já za ním.Jenže okopávám šutry, kdežto on je vysoko. Ještě za roh a když to nebylo ani tam, tak honem dolů, ať tu nezůstanu.Po cestě potkávám pěkný výtah, i Dáďa se ke mně rád přidal.

Pak letí do rovin. Nebo snad na přehradu? Dnes tam doletěl Honza, zpátky mu to už ale nevyšlo.Po chvilce se tam vydávám taky.Krajina tu vypadá úchvatně, fotím jak o život, tohle už asi nikde jinde neuvidím.
Přehrada ještě daleko a výška jen ubývá.

Jen co se začnu zvedat, Dáďa je hned pode mnou.Než jsme se vyzvedali, tak ho mám na více jak dvaceti fotkách. Alespoň se člověk při točení nenudí!  :-)

Poletím se ještě podívat a vyfotit tyhle kopečky.Mám dojem, že mne to při točení dost zanáší dozadu a mohl bych mít problém s návratem, takže to vzdávám a letím na přistávačku. Mám rozbitou vysílačku a tak ani nevím, že další partička, co dojela později, už ani díky silnému větru neodstartovala a čekají na kopci, až se to zklidní.

Tady bydlíme od nás my ti zralejší,a tady s tou načervenalou střechou všichni ostatní.Vítr stále funí a tak naši, co neodstartovali, to už vzdávají a požádali o odvoz z kopce. Naše dnešní lety jsou ZDE.Takhle se na startovačce fotili.
Už se stmívá a přestalo foukat, takže ti, co tam zůstali (od nás nikdo), startují a spěchají na přistávačku.
Míša hodně pokročila se svojí kresbou a někteří si vymýšlí blbiny a tím ji ještě zdržují!

 Tažin - dnes kuře, kus-kus a různá zelenina. Vypadá to na mrkev, baklažány, cukety, fazole, rajčata, zelné listy aj. A k tomu kefír.
Jak to tady pokračovalo ani nevím, já vyrazil s lahvinkou na naši terásku pozorovat východ měsíce.

 

Zval jsem i Milenu s Romanem, ti však nepřišli. Stavil se pak ještě Míra a probírali jsme, jak rychle vychází měsíc.Jo jo, na světě je krásně, ale nad světem ještě víc!!!

Pěkné to bylo!

Pokračování příště.

Vlasta
http://www.pgv.cz/