Začátkem měsíce jsme vyrazili po předvelikonočních návštěvách do východních Čech. Předpovědi počasí se mi moc dobré nezdály, takže jsem si létání ani nebral. Zato jsme tam alespoň v neděli 7.4.19 vyrazili na výlet.



Prvně na „Tichánkovu rozhlednu“.




Mají tam i krásnou „Křížovou cestu na Tábor“, tak pěknou jsem snad ještě ani neviděl.



Navštívili jsme i „Bozkovské dolomitové jeskyně“, taky paráda, více fotek je také ZDE. Jelo se tam okolo ukazatelů na Kozákov, Zvičina taky není daleko, ale se mnou to téměř nic nedělalo!





Ovšem když jsem k tomu odpoledne viděl to nádherné letové počasí, ......  Ještě že nejsem žádný závislák!



Večer jsem se podíval na dnešní přelety a žasl jsem, z Jakubovic jsou ZDE, z Řípu ZDE a ze Zvičiny ZDE.



Na prodloužený velikonoční víkend jsme v pátek ráno 19.4. vyrazili za mladejma do Mostu. Podle předpovědí počasí to vypadá na několik letových dní, tentokrát si tedy výbavu beru sebou. Jedeme kolem Rané, takže se tam prostě musím zastavit a polítat.



Nad kopcem je pár křídel vidět, takže honem vybaluju. Pak vidím Brábu a prý ať to ani nezkouším, že zrovna jdou z kopce, protože tam funí poctivá dvanáctka. Dnes tu měli mít první den závodů „Raná Cup 2019“ a díky větru to zrušili. Takže zase to nakládám a odjíždíme dál.
Po chvilce mi někdo volá, že na cestě z Rané našel moji peněženku (ještě že tam mám i  telefonní číslo na mne). No jo, já si ji dal na střechu auta, že si ji pak vezmu nahoru, jenže pak se to zrušilo a já .... ježkovy voči, já si tam dal ještě i pouzdro se všemi doklady! Vracíme se a díváme se po nich. Až jsme dorazili k nálezci, byly vidět o 10 metrů výše. Paráda, dík, ani jsem se ho nezeptal na jméno, mám jen jeho fotku, třeba ho někdo poznáte. Dík, fakt velký dík!



Se sílícím větrem předpovědi tak nějak počítaly, takže snad to nebudou svádět na mne, že jsem dorazil. Zato jinde si polítali, nejlíp na Zvičině ZDE, a u nás si polítali jak na Slavíkovicích - ZDE, tak na Pěčíně - ZDE. Navíc po lítání měli naplánovaný večírek na chalupě u Míry z Borovné. Nepošle mi někdo článeček?

Na sobotu 20.4. to s létacím počasím vypadalo nádherně, takže vnuka jsme hodili na turnaj v badmintonu, mne odvezli na Ranou a holky vyrazily do Loun na výstavu kytek. A kde máme závodníky? Prý to dnes raději přesunuli na Krupku. Že by kvůli mě? Alespoň nás tu nebude tolik!




Je deset hodin, to ještě chodit nemůže, takže výšlap je klidný a pohodičkový.





Včera funělo a dnes je úplné bezvětří, jen závany chodí z různých stran.







Téměř všichni dávají sletíky, jen občas se někdo udrží déle a jen výjimečně se někdo dostane nad kopec a odletí.







Už dlouho nešel žádný závan a všichni čekají. Takže se po dvou hodinkách na kopci honem oblíkám a stavím do řady, teď to přijde, bude to dlouhý a výživný. Přišlo, všichni do toho skáčeme, ale je to krátce a žádná velká sláva. Bylo nás asi víc jak deset a jestli se nemýlím, snad všichni jsme byli po chvilce dole, můj pokus je ZDE. Tuhle fotku mi udělala dcera, výstavu už měly za sebou.



 

Ale vzorně se o mne postaraly. Vyfasoval jsem něco k snědku a balily za mne.



Takže zase honem na kopec. Téhle holčině s dráčkem jsem říkal, že to umí líp, než my.



Už to vypadá líp, fouká správně a potkávám se tu i se Zbyňkem.




Zafučelo i tak, že jsme občas měli co dělat to udržet. Pak někdo říkal, že to byli jen čertíci.



Ani další pokus mi nevyšel, to snad není možný! Druhý pokus je ZDE a zkusím to ještě do třetice.



A opět se moc nezvedají ani ti další.





Třetí výšlap mi už dává pěkně zabrat, na starýho dědka už je to dost. Když pak někoho z Krupky slyším ve vysílačce, jak má klidnej sedmičkovej stoupák, můžou mne vzít čerti!



Konečně se zvedám nad Ranou!





Bylo tu se mnou i nějaké žluté křídlo, ale nikdo už nikam neletí, drží se kopce.



To já ne. Sice jsem nenabral výšky až tak moc, ale zkusím to i dál, svoz mám ve Skleníku.



A je to ve směru k Mostu, takže domů. Tohle je kopec „Milá“, tak co, dá mi?



Něco málo jo. A co ten lesík?







Nebo ta nová linka VVN?






Nebyla to žádná sláva, můj let je ZDE, ale na zasloužené přeletové pivíčko mi to snad dalo.



Nedaleko mne přistál ještě někdo. Dnešní přihlášené lety mají nejlepší výsledky na Kozákově ZDE a na Krupce ZDE. Někteří naši dnes byli na Všechově – ZDE, taky dobrý, ale ta má Raná dopadla snad nejhůř – ZDE. Čím to je? A nechte si ty nevhodný připomínky!



Svoz dorazil dřív než já. A vnukovi se evidentně dařilo víc než mně.



Předpovědi na neděli 21.4. vypadaly podle mne ještě líp, než na sobotu.





Ale dal jsem přednost rodince a vyrazili jsme na výlet. Jen tak pro jistotu jsem hodil lítání do kufru, třeba pak jen na večerní sletík. Tohle jsme potkali po cestě.

 

Poznáte? Ano, je to „Hazmburk“.








Když jsme došli dolů, dcera navrhla, že by mne hodili na Ranou. A já se tomu nebránil! Opět nefoukalo a kdo letěl, tak jen dolů, takže jsem to vzdal a šli jsme na kávičku. Potkávám nějakého padáčkáře a prý že to pěkně chodí, tohle jsou jen ti, co to neumí. Takže všeho nechám, beru bágl a vyrážím na kopec.



Tady potkávám nějaké západočechy, včera prý létali na Krupce až za závodníkama a bylo to super. Tohle je Tomáš a prý teď dá zase rovnou stratosféru. Jenže trochu se povozil a po chvilce přistál. Přes vysílačku jsem za ním poslal dceru, ať se ho zeptá, čemu tady říkají stratosféra. Chvíli trvalo, než to pochopil. Ten druhý se tam vozil déle, pak jsem šel já.



Tak rychle jsem pod kopcem asi ani nikdy nebyl, chvíli to vypadalo, že ani nedoletím na přistávačku, můj let je ZDE. Že já jsem tomu dole skočil na lep! Nejspíš si jen dělal blázny, to je vidět i podle dnešních přihlášených letů na Rané ZDE. Vzpomněl jsem si na to, jak dcera říkala -"Zas Raná?" a vnuk to nějak špatně slyšel a začal to s podivem opakovat jako jedno slovo!
Dole alespoň potkávám další známé a k pokecu si dáváme pivko. Prý se mám někdy stavit do nově přestěhovaného Gradientu, že to tam mají pěkné, mapka je ZDE.



Pro tentokrát s létáním končím, dnešní přelety jsou zase nejlepší na Kozákově ZDE a na Krupce ZDE. Dařilo se některým i u nás ve Slavíkovicích ZDE (Kája super!), na Pěčíně ZDE a na Všechově ZDE. A opět se nebudu ptát, proč zrovna tam, kde jsem já, ........  Přitom na Krupce jsem mohl být v sobotu i v neděli, ale .........?
 
Opékání buřtů a malování vajíček bylo nakonec zajímavější. :-)



Tyhle fotky jsem objevil na FB, jsou z vyhlašování „Raná Cup 2019“, výsledky jsou ZDE a video ZDE.


Teď jsem ještě objevil jedno pěkné povídání o plánování přeletů, koukni a poslechni ZDE. Zmiňuje se tam i o počasí ze 7.4., to je datum, o kterém jsem psal už na začátku tohoto povídání.

Pěkné to bylo? No nevím.

Vlasta
http://www.pgv.cz/