V Pilotu 10/2018 vyšla nabídka LAA na rozšíření sítě meteostanic, hlavně v místech, kde se létá.

Na Pěčíně bychom to asi těžko instalovali, ale zdálo se mi dobré to zkusit nainstalovat u nás v Peči na zemědělských silech. Je to dost vysoko bez jakýchkoli překážek, vítr i podmínky tu budou stejné jak na Pěčíně či dalších našich startovištích, a bude to dobré i pro motoráře z okolí, mě nevyjímaje. A hlavně je tam k dispozici i elektrika a internet, a je to i pod dozorem! Takže jsem nelenil a zkusil to. Vylezl jsem tam, vše okouknul, nafotil a požádal vedoucího dílen CIZ-AGRO Cizkrajov, jestli by mi to umožnili. Dostal jsem souhlas s tím, že to budou také využívat, což bylo samozřejmé, když to má být veřejné. Na silech už má umístěny paraboly i s připojením místní poskytovatel internetu STARNET a připojení k nim mi také domluvil.

 

 
V první polovině listopadu jsem tedy poslal žádost, kde jsem uvedl všechny náležitosti, včetně umístění, souřadnic, nadmořské výšky, připojení na síť i na internet. No co vám budu povídat, odpovědi přicházely postupně a pomalu, už jsem tomu ani nevěřil, ale nakonc to přeci jen vyšlo.Na začátku dubna meteostanice dorazila.
Měl jsem na PC přes speciální prográmek nastavit nějakou IP adresu, ale nevěděl jsem jakou, v návodu byl jen nějaký vzor. Až pak jsem se dozvěděl, že když to nebudu mít instalované v mé síti, ale jiné, musí se to nastavit až tam. Domluvil jsem si kolegy z práce, zažádal o povolení na výškové práce u ZD (bez podpisu to ani nejde) a v úterý 9.4.19 jsme na to vyrazili.
Šlo to dobře, i na kablík tam měli vhodné kabelové trasy. Ještě srovnat podle světových stran a je to.

 A teď mi to teprve začalo! Ohromné problémy s oživením. Prvně neměli čas ze Starnetu, když už to po dvou týdnech napojili, stejně to nešlo. No jo, to se ještě musí nastavit, aby to bylo veřejné. V návodu to je, ale podle IT specialistů se o veřejnou IP prý musí zažádat a bude muset platit. Volám dodavateli meteostanice na Amenit a prý ne. Pak zase vedoucí dílen, následně skladník, nikdo z nich nemá moc času, zase dodavateli, na Starnet, a ještě jednou dokola. Každý říká něco jiného a já už .....  Dokonce z Amenitu to ještě zkoušeli nastavit i přes vzdálený přístup, ani to se zatím nepovedlo.
To teda byl
zase úlet, že jsem se do toho vůbec pouštěl! Na odkazu http://www.laacr.cz/Stranky/vitr-aktualne.aspx by měla být mapka, kde je i naše meteostnice aktivní, tak to hlídejte, třeba se to jednou povede, jestli s tím zatím neseknu. Teď je tam jen černá tečka. :-(A to jsem si myslel, že alespoň těm našim holkám už budeme moci u nás podávat o Filipojakubské noci přesné informace o počasí, aby se jim lépe a bezpečně létalo. Tohle mám z internetu,a tohle od naší dcery z Pole Dance v Mostě.

Pohled z Hněvína možná někteří i poznajíTak co, jak to dopadne?

V úterý dopoledne 30.4. to už konečně přeci jen rozchodili.

Takhle to vypadá i lépe, odkaz je ZDE. Při kliknutí na jednotlivé budíky se tam pak ukáží grafy.Odkaz jsem zveřejnil ve vzkazech i na FB a připsal, že čarodějnice to při dnešním létání mohou také využít. Jenže ráno bylo vidět, že nám to celorepublikově zkolabovalo! Že by to způsobily zrovna ony?

Tady je vidět, že to vypadlo zrovna po půlnoci a začalo fungovat až od 17 hodin!

Vlasta
http://www.pgv.cz/