V úterý 7.5.19 bylo krásně a dokonce letovo. Divil jsem se, že se na lítání nikdo nehlásil, já teda nemohl.Minulý týden bylo jedno odpoledne, kdy by se dalo polétat s motorem, nešel jsem a následně toho litoval, protože pak už to zase dlouho nešlo. Co tedy dnes, mám vyrazit? Další týden to opět nevypadá dobře! Počasí sice není nic moc, dost se zatahuje a fouká, ale přeci jen to zkusím. Takže po práci vytahuju krosnu a jedu startovat na konec Lidéřovic.

 

Ve vzduchu je to dnes pěkně hravé!
PečA tady jsou sila, kde máme nainstalovanou meteostanici.
CizkrajovAsi tu zrovna předělávají fotbalové hřiště.I v tuhle pokročilou dobu termika stále pěkně funguje.Slavonice

Za městem narůstá kumulostráda a tak letím blíž ji vyzkoušet. A jde to! Začínám se točit a zvedat, postupně ubírám plyn a v nějakých 450 m nad zemí motor úplně vypínám. Je po šesté hodině a i s tím železem na zádech se pěkně zvedám o více jak 600 m výš. Paráda! Jen je tu už pořádná zima a při dýchání se mi zamlžují brýle.

 


Co teď? Vystydlý motor už nenatočím, jedině až na zemi po přistání. Dál po větru pod mraky už letět nechci, zkouším tedy zpět k autu. Trochu mne to drží, třeba to vyjde. Potřeboval bych přeletět tenhle les.Nebo to mám vzít rovnou okolo a tam někde zase odstartovat na návrat?Už klesám rychleji, nepřidá se k tomu protivítr? Ten les se mi nějak podezřele přibližuje. :-(Záložní možnost přistání do rudoleckého údolí asi taky nebude dobrý nápad, na pastvinách mají všude dobytek.Nakonec jsem les přeci jen přeletět a říkám Termoskovi, aby mě ještě trochu přizvednul, ať doletím až k autu.Hned, jak jsem to dořekl, tak mne trochu přidržel, ale až k autu mi to úplně nevyšlo.

 

Přistál jsem nedaleko, ale nebudu to tady balit, přeci jen na start ještě pěkně pofukuje a tak ho dám i odtud.
Povedlo se a hned se pěkně zvedám, i tady se zdá, že jsem potkal stoupáček.Lipolec


Před přistáním se ještě zkouším udržet i s vypnutým motorem, je to takové pěkné hraní si.LidéřoviceJsem zpět u auta, můj let je ZDE. A jak už jsem psal ve vzkazech, po přistání volám manželce, ať volá pyrotechniky, že to dnešní létání byla taková bomba! Prostě paráda, moc se mi to líbilo.A ještě jedna vsuvka – Před týdnem nás Bery opět lákal do Maroka, že tady bude hnusně a špatné počasí dalších 14dní. No a teď píše – „Lítá to super a všude! Termika začíná už po osmé a včera se přistávalo zase jen kvůli tmě po 20.30hod! Je Ramadán takže: nikde nikdo, všechny terény máme pro sebe. Btw tentokrát stačí na Tizi n'Test jen kraťasy i na létání. Je 34-37st, sobota a neděle hlásí 41-43, tak snad se spletou...“.

A David nám pro připomenutí poslal své video z našeho výletu do Maroka, to je ZDE.


Pěkné to bylo!

Vlasta
http://www.pgv.cz/