Opět bylo u nás dlouho neletovo, buď moc foukalo a nebo bylo hnusně. Tuhle fotku jsem udělal ve čtvrtek 9.5. a tu druhou, opravdu pěknou, asi ve stejný den někdo z Dačic, našel jsem ji na FB.

 

No a konečně v pátek 24.5.19 bylo krásně, mírný SZ vítr, kumulky naskakovaly už před polednem a vydrželo jim to až do večera. Trochu nám to komplikovali vojáci, i tak by to šlo a tak se nás pár na vlekání přihlásilo. Dokonce mne vedoucí pustil z práce, ale nakonec to někteří odvolali, že to necháme na jindy. Škoda! Třeba Honza Edleru dal tady u nás z Vratěnína 83 km, jeho let je ZDE.Dobře to vypadalo v sobotu ráno na krosnu, tak jsem to využil. Na víkend k nám přijela dcera s vnukem a ta šla se mnou, že mi bude asistovat. Tráva už je vyšší a byla pořádná rosa, i tak jsem to dal, přeci si neudělám ostudu!
LipolecKarmelitánský klášter Kostelní VydříKostelní VydříMyslůvkaTelč

Počasí se mi začalo kazit, na focení nic moc, i tak letím dál na sever.StudniceTřešticeHodiceTřešť

Tady v kulturáku bývá vyhlašování ČPP.A že tu mají takové koupálko, jsem ani nevěděl.Otáčím zpět, paliva jsem nalil asi na hodinku a půl a už letím ¾ hodiny, takže mám na fofr.Chatka na rybníku s odklápěcí lávkou.Cesta tam byla klidná, pohodová, prostě olejíček, až mne to nebavilo, že se nic neděje. Teď zpátky mi to letí pomaleji, vzduch ožívá, ještě zalétávám na hrad Roštejn, doletím zpátky? Vyjde mi to? Hned je to záživnější! Ovšem když mi to nevyjde a přistanu někde jinde, nebude problém, i dcera pro mne přijede, můžu se na ni spolehnout.Hrad RoštejnKrahulčíBorovnáMysleticeDolní NěmčiceHostkoviceParáda, s palivem jsem šetřil a tak mi vyšlo, ještě zkusím oblétnout Peč.

Dnes budeme mít na návsi hasičskou soutěž.Přistál jsem kousek za vsí, můj let je ZDE. Během chvilky pro mne přijela dcera s horkým čajem a se snídaní. Prostě zlatíčko! Jen ten foťák už musím vyměnit, aby mi to nekazil. :-(A ještě se pochlubím - po chvíli jsme se sbalili a i s vnukem vyrazili na kolech na Landštejn a zpět.Dalo nám to 36 km, tady je mapka a výpis z GPS.No a odpoledne jsme stihli i ty hasiče. :-)Pěkné to bylo!

Vlasta
http://www.pgv.cz/