úterý 4.6.19 se našlo pár zájemců o létání, já nemohl, musel jsem být v práci. I tak jsem si alespoň sebou vzal vysílačku, abych slyšel, jak jim to jde. Prvně slyším Rumbiho, jak se pěkně zvedá, pak Jirku, že pomaleji, ale také dobrý. Rumbi po chvíli hlásí základny ve 2.200 m. To se nedalo vydržet, naštěstí se kolegové nade mnou slitovali, že už to za mne dodělají, ať vypadnu. Před jednou tedy ujíždím domů pro věci a volám Frantovi, aby mi neujeli, že na vlek také dorazím. Jenže prý už jsou stejně všichni na zemi. Jak je to možné?!

 

Není to tak hrozné, někteří se přeci jenom ještě drží a další to zkoušejí.

 

A trávu už komentovat nebudu.
Je opět vedro, bezvětří a starty nejsou jednoduché.
Tak konečně už letím i já. Není to žádná sláva, ale držím se.
Výš je to lepší, dole pode mnou se moří Tomáš a FrantaL, na fotce jsou hodně malincí, pak přistávají. Najdete je?

 


Slušnou výšku mám, vydávám se po větru na sever, tenhle mrak asi nasává z velkého území, tak vytáhne i mne!

Strachoňovice


ZvolenovicePodle nové knihy PG "Termika" a odstavci o létání v rovinách, by mi to tady mělo pomoct – „Termiku také může spustit teplotní kontrast. Fungují tak hranice zastíněného terénu, třeba okraje lesa, chladnější vodní plochy a řeky, nebo i stíny mraků.Navíc je to i do kopce a tahle strana je skloněná k sluníčku!
DyjičkaDolní Dvorce a přistání, můj let je ZDE.
Jsem u hlavní silnice, tady bude jezdit spousta aut a každé druhé mne určitě bude chtít svézt!Tak si tak šlapu a nejelo jediné, až později zjišťuju, že silnice je někde zavřená a jezdí se po objížďce. :-(

 

Za jihlavskou křižovatkou jezdily, ale nezastavilo mi ani jedno. Nakonec mne zachránila Zdenča, dík.Jedeme domů, počasí nevypadá dobře, už se ani nevleká.Neletělo to ani Rumbimu, letěl podobně blbě jako já, i téměř do stejného místa, jeho let je ZDE. Dnes byl lepší Kája, jeho let je ZDE, a Vlasta to uletěl nádherně, jeho let je ZDE. I tak jsou už na zemi, takže jsem v klidu, asi jsem to nemohl dát líp.
Až pak se mi ozve Michal, že ještě letí, a proč nelítáme i my?! Proč se zase jako v neděli najde nějaký šmejd, který mi takhle zkazí náladu a dokáže, že jsem letěl blbě?! :-) Jeho let je ZDE. Je fakt dobrej, prý se vyhýbal třem přeháňkám, ale na můj dotaz, jak a podle čeho to letěl, to mi už neodepsal, prý o tom někdy pokecáme, asi abych to neprozradil i vám. A všechny dnešní přihlášené lety z Pěčína jsou ZDE.


Ale jo, pěkné to bylo i dnes!

Vlasta
http://www.pgv.cz/