Počasí nám už dlouho nevyhovovalo. O víkendech bylo neletovo, vhodný den se občas udělal pouze v týdnu. Třeba Brába si pro pěknou FAIku 142 km musel dojel v pondělí 17.6. na Krupku do Krušných hor, jeho let je ZDE. No a pokud vím, Boeing raději chodil na ryby, viděl jsem i nějakou fotku. Já si alespoň udělal jedno video s rybama v Písečné, podívat se můžete ZDE.Když už náhodou jednou o víkendu bylo počasí a dalo se trochu polétat, nikdo se nehlásil, jen já a Boeing, takže na lítání nedošlo. Až k večeru měly být bouřky, takže před tím by to šlo. Zrovna ten den navečer si tak fotím počasí, když tu najednou mám na snímku blesk. Nebouřilo před tím, neblýskalo se ani potom. Čas na foťáku byl 1/100 s a blesk je jak dlouhý, půl vteřiny? Že se mi to povedlo je asi menší pravděpodobnost, než vyhrát milión! Ale to by nejspíš bylo lepší. :-)A padaly teplotní rekordy, tuhle parádu mám z FB. Letos k nám poprvé přijelo letní kino, tohle je ranní snímek.
Promítání bylo na čtyři večery a tak jsem to chtěl alespoň jednou vyfotit i za letu. O víkendu to zase nešlo, počasí na létání se udělalo až v pondělí 24.6.19, sice u nás bylo zataženo a ještě foukalo, ale dalo se. Startoval jsem v Lidéřovicích a zaletěl vyfotit letní kino.

 
Pak jsem vyrazil na Dačice, tady bylo jasno celou dobu.ToužínDačice
Po chvíli vidím, že se vyjasnilo i nad Pečí. Vrátil jsem se ještě na letní kino a nafotil si ho znovu.

 

Ještě před letem mi volal Kolomazník z dačického leteckého muzea, jestli bych mu na výročí muzea nezapůjčil na ukázku krosnu a že jedna jeho známá by chtěla fotky okolních obcí, že by to ráda využila pro děti na poznávání obcí z leteckých fotek. Takže jsem to hned využil a o pár fotek se pokusil.

UrbanečHradišťkoChlumecVnoroviceHolešiceMutnáCizkrajovA jejich nová úprava hřiště.Peč


Po přistání jsem vyrazil na hřiště na steak a pivo, bylo to výborné.A pak dávali Bohemian Rhapsody, prostě paráda!A ještě malou zajímavost. Další den dávali Hastrmana a na hřišti udělali akční cenu na „zelenou“ a na „utopence“. Paráda, to se prostě muselo využít!

Pěkné to bylo!

Vlasta
http://www.pgv.cz/