V červenci jsme s Vaňouskovejma vyrazili do Chorvatska k moři. Mimo jiné jsme měli i celodenní výlet na lodi.

Jirku s Tomem nejvíc bavilo krmení racků.A mě zase lezení na kdejakou věž, výšky mi asi dělají dobře, tahle je ve Vrsar.
A tahle v Rovinj. Tolik vyděšených lidí při slézání tamního schodiště jsem ještě neviděl.


 


Podle předpovědí na úterý 16.7.19 to vypadalo dobře na Lijaku a my čistě náhodou věci na létání měli sebou také. Ženský byly ochotné se o děti postarat, my to z Istrie neměli moc daleko, tak jsme tam vyrazili.
Sice měl být silnější vítr od severu, ale měl se postupně uklidňovat.

 

Ještě foukalo dost a tak že si zatím dáme oběd. Tady to moc dobře nevypadalo.Zajeli jsme na „Pizzeria Grad“, jenže tam bylo zavřeno! Než Vaňous našel něco jiného, nakouknul jsem do parku. Na jídle jsem tu už byl mnohokrát, ovšem v parku nikdy.Tady možná dělají i nějaké taneční zábavy.

 

O kousek níž je nějaké hřiště. Co se na něm asi hraje?
I to zázemí k tomu mají šikovné!Roman našel něco v Nové Gorici, ovšem až v italské části, takže jedeme tam.
Vítr se prý uklidňuje, takže honem zpět.To vypadá také na nějakého padáčkáře.A tady se už létá, vidíme dva.Jenže jak se dostat nahoru? Už už jsme to vzdávali, na poslední chvíli dorazil vývoz.A hodil nás až nad startovačku. Dnes je startovné za 5€ a vývoz za 7€.Mně se to zdálo dobré, ale díky severnímu větru tu většina ještě čeká a Vaňous mne taky pěkně strašil.Nakonec startujeme až po hodince vyčkávání.Ten, co startoval kousek přede mnou, se pěkně vyzvedal až pod mraky. To mně se nepovedlo. A pak mi uletěl i Vaňous. Mobil jsem si zapomněl v chatce a vysílačky nám po chvilce taky vypověděly službu. I tak to nebylo na nějaké větší přelety a tak se držíme po okolí přistávačky.

 Dnes je pěkně vidět až k moři.


Tenhle mne vyděsil. Letěl kousek bokem přede mnou a najednou se sype dolů. Až pak zjišťuju, že nacvičuje krizovky.


Po více jak dvou hodinkách přistáváme, naše dnešní lety jsou ZDE.Vracíme se zpět. Druhý den mělo být hodně vysoké, ale asi to bylo lepší, středeční přihlášené lety jsou ZDE.Aby jsme to klukům vynahradili, vzali jsme je i na nějaké atrakce. Samozřejmě jsme jim občas museli i pomoct. :-)Pěkné to bylo!

Vlasta
http://www.pgv.cz/