Ve čtvrtek 1.8. bylo nádherně, to by se to lítalo, jenže já z práce nemohl a nikdo se u nás ani nehlásil.Konečně se po dlouhé době lítací počasí udělalo na neděli 4.8.19, alespoň podle předpovědí.I když byla neděle, moc zájemců se nepřihlásilo a hlavně ani nebyl žádný vlekař, takže jsem to vzal na sebe a vyhlásil to na jedenáctou v Rancířově. Díky vlekání jsem nefotil, takže - první letěl Jirka, pak na dva pokusy Vaňous a nakonec Ivan, nikdo další už nebyl. Pěkně to chodilo a všichni mi odletěli.

 

Lítání jsem měl s sebou a tak jsem si to s Frantou domluvil na vlek bez obsluhy. Vysílačky jsme na sebe měli, poslal jsem ho s autem trochu dál, ať máme delší šňůru, pak to zabrzdil naplno a jak jsem řekl, musel se rozjíždět pomalu. Dali jsme to!A taky jsem se pěkně chytil. Fotek mráčků jsem udělal spoustu, takže se omlouvám, dal jsem jich tu hodně.

Díky malým políčkům v Rakousku jsou pěkně vidět hranice.


Plačovice, Dešná, Dančovice.A s Ivánkem.Dešná

 
Tady někde jsme se s Ivánkem díky mrakům rozdělili, on letěl víc na západ, já na sever.Jemnice

Od západu se to rychle kazilo, zatahovalo se všude.Tady nad těma lesama za Jemnicí to musí být!

 

Někde to asi bylo, já se tam mořil a dlouho hledal, naštěstí to pak vyšlo.
OponešiceTady jsem konečně potkal slušný stoupáček, občas to ukazovalo i 6m/s. Zato dole jsem objevil Ivánka, vypadal, že už bude přistávat.Třebelovice
Tady se zvedaly dva větroně a na druhé straně mraku Jirka. Ten to pak vzal dál na východ.
DešovA Ivan se tam z mého pohledu pořád moří v malých výškách, ale stále letí!
Kam mám letět? Na sever a východ je to dobrý,na jih a západ špatný, jenže tudy bych se potřeboval vracet.Vranovská přehradaBítovRumburakov a Rumbi nikde, asi nám nemává. :-)Hrad BítovVysočanyLoučím se s pěkným počasím a zkouším to zpět, alespoň co nejblíže k Rancířovu, auta máme tam. A na jihu prší!

 


Doufal jsem, že to dám dál, jenže nikde mne to ani nepřidrželo a navíc foukal protivítr. Přeletěl jsem jen Korolupy.Teď mi volá Ivan, kde jsem, že on je nad Bítovem. Konečně se pěkně vyzvedal a nakonec to otáčí také za mnou.Já po chvilce přistál vedle Uherčic, můj let je ZDE.Počasí přede mnou a za mnou.


 

Potřeboval bych stopovat na Vratěnín, jenže tam je to zavřené, takže na Mešovice.Počasí se vylepšuje, Ivan letí s malou výškou okolo mne a vypadá to s ním špatně. Ještě ho povzbuzuju, ať to dá až k autu, že mi nikdo nechce zastavit. Do toho volá Vaňous, že návrat díky počasí vzdává a letí dál na Znojmo.

 

Ještě zkouším volat známým do Dešné, jestli by pro mne nepřijeli, ale zrovna se to nehodí. Zamáváme si s Ivánkem, doletěl o kousek dál, a šlapu a stopuju dál. Jeho let zatím nemám, nepovelo se mu to stáhnout, až se mu z dovolené vrátí ajťák, tak to prý snad dá.Nakonec mi před Mešovicemi zastavilo nějaké děvče (zakázala mi focení) a vzala mne do Vratěnína s tím, že kamarád za chvilku jede do práce do Slavonic a mohl by mne vzít dál.A vzal, dokonce až k našim autům. Taky jsem se dozvěděl, že se znali s Brejchou a Panťou, chvíli jim při lítání i řídil a paní s nima letěla.

 

Dojel jsem pro Ivana, ten se stopem dostal jen do Vratěnína, počkal na mne v hospodě. Pokecal tu s kolařem a zjistili, že mají v Lukách společné známé. To je náhoda, co?! Dnes jsem jen snídal, pití mi zůstalo ve vlekacím autě a přeletové pivíčko jsem zapomněl doma, dal jsem teď alespoň malou limču.Ivana jsem hodil zpět a vyrazil pro Jirku, ten návrat zkusil taky a taky nedoletěl, jeho let je ZDE. Ivana jsem požádal, jestli by se neotočil pro Vaňouse, on souhlasil, jenže to jsme ještě nevěděli, že ten to dal po větru až k Mikulovu, jeho let je ZDE. Taky jsem to později večer od Ivana schytal! :-(

 

A takhle se ještě kolem nás při návratu domů honily přeháňky.Jak jsem už psal ve vzkazech – „Dnes to bylo suprové létání, kdo nešel a mohl, tak zaváhal!“ a za tím si stojím.

Pěkné to bylo!

Vlasta
http://www.pgv.cz/