Opět bylo už delší dobu špatné počasí.

 

Konečně pěkně a letovo se udělalo ve čtvrtek 15.8., ale na létání jsem se přihlásil jen já, takže se nic nedělo. Když jsem ostatní popichoval, proč se nikomu nechce, např. Michal mi napsal: „Věř mi nebo ne, ale já dnes do vzduchu nutně nemusím.“ A Vaňous napsal: „Dneska by to ani z Rancířova nebylo na 150,  vždycky by ses opřel o nějaký prostor.“ Žádný troškař, že! Mně by stačilo míň, jen kdyby ...... Až později jsem zjistil, že všichni závisláci od nás byli včera na Všechově a pěkně si zalítali, Vaňous a Michal si dokonce ulítli přes 150km, jejich lety jsou ZDE. Boeing se už raději věnuje rybaření a Míra s Ivánkem vyrazili na Kobalu. :-( Tak jsem to krásné odpoledne věnoval kultuře a zastavil se na každoroční Dačické řežbě. Fotku s orlama jsem pak hodil na FB a u dačickech už mám přes 470 lajků.Takhle to měli nedávno v Dešné.


Pak ještě Míra napsal, že s Ivánkem dali z Kobaly Gemonu a zpět, a poslali pár fotek.
Ještě jsem zkoušel naplánovat někam výlet, třeba na Bischling, ale sobota prý nic moc a jen na neděli to asi nemá cenu, jejich víkendové lety jsou ZDE.
U nás v sobotu mělo být zataženo a mírný vítr z jižních směrů, taky špatný. Navečer jsem to už ale nevydržel, i když se od J.H. blížily přeháňky. Znáte to, když na chlapa přijde touha, něco se s tím musí udělat! Takže jsem vytáhl krosnu a vyrazil, počasí nepočasí.
LidéřovicePeč

 

Dolní BolíkovCizkrajovVčera tu měli v letním kině promítání „TERORISTKA“ a dnes budou „ŽENY V BĚHU“. Vyrazil bych, ale Zdenča mi omarodila. :-(Mutišov

SlavoniceDneska zemědělci díky navigacím umí dělat na polích pěkné malby. Kvůli jedné, kterou jsem si fotil včera ze země, sem letím. Jenže už mi to stačili zorat. :-(
Mutná

Holešice

Urbanečský vrch – už delší dobu pozoruji, kdy tam budeme moci svahovat, kácí to tam ve velkém.


HradišťkoDačiceA Urbanečský vrch z druhé strany.UrbanečPečLidéřovice

Krásné nebe po přistání a zase Urbanečský vrch. No nevypadá to nadějně?Takže jsem v neděli vzal kolo a zajel to obhlídnout.
Vypadá to dobře. Až na dvě drobnosti – pařezy na startu a že dole není kde přistát, pokud nepřeletíme stromy. Jinak prostě paráda! Tak co, kdo to zkusí první?
Ještě pohled odspodu.A pohled z boku a druhý od Peče, tady to vypadá nadějně.A pokud to nevíte, možná bude uznán nový světový rekord. Tohle jsem četl na FB -
Briggite Kurbel, velmi ambiciózní a příjemná baba, uletěla trojúhelník 268 km. Byla ve vzduchu 11,5 hodin a při uzavření trojúhelníku měla ještě výšku nad startem. Na uznání rekordu musí 3 měsíce čekat.

Pěkné to bylo!

Vlasta
http://www.pgv.cz/