Na FB jsem se dozvěděl, že se v J.Hradci bude konat Mistrovství ČR v balónovém létání, článek o tom byl ZDE. Ve čtvrtek odpoledne jsme tam vyrazili. Trochu naivně jsem si myslel, že když budeme na letišti před 18. hodinou, že je uvidíme tam a odtud teprve někam pojedou. Dorazili jsme na letiště o čtvrt hodinky dříve a už tam nikdo z nich nebyl. Od jedné paní jsem dostal informaci, že jeli startovat ke Žďáru, tak honem za nima!

 

Trochu hledání nám to dalo, ale dorazili jsme tam těsně před startem prvního z nich.A přihlížejících tu byla spousta, jen nevím, kde oni získali informace o místě startu.


Prý letí někam na Deštnou, takže nad Hradcem asi vidět nebudou.
My se za nima už nevydáváme a jedeme domů. Jenže po cestě ve výšce potkáváme další, možná startovali někde u Kunžaku, nevím. A když přijedeme domů, sousedka vyráží na kole někam na kopec, že viděla taky balony, nejspíš od Telče. Tam má být balonová šou tento víkend, program je ZDE.

Některé balony jsme viděli i loni na mnohem větší Mezinárodní soutěži horkovzdušných balónů, článeček se spoustou fotek mám ZDE.


Pěkné to bylo!

Vlasta
http://www.pgv.cz/