Tohle bylo na internetu - "Ve dnech 30. srpna až 1. září se v Písečném nad Dyjí koná první ročník mezinárodních vozatajských závodů Rhea Holding Cup CAI3." Viděl jsem, když to tam stavěli a chtěl jsem si to vyfotit z leteckého pohledu. Středa 28.8. na to vypadala dobře, ještě když jsem dojel z práce domů, bylo úplné bezvětří, vítr měl zesilovat až v noci, vyrazil jsem hned, ale vítr mi zesílil ještě před startem a tak jsem to vzdal.

 

Ve čtvrtek přišly bouřky, v pátek jsem se z práce vrátil až za tmy a sobota už měla být hodně větrná, takže jsem to vzdal a po obědě jsme se tam jen dojeli podívat. Fotek mám spoustu, více jsem jich dal i na FB.

V sobotu večer posezení a opékání s vínkem, neděle by už měla být na vlekání, taky že jsem se přihlásil.
Vlekání se díky nezájmu zase zrušilo a mě nenapadlo nic rozumnějšího, než vytáhnout krosnu.Bylo jedenáct hodin, jen slabý větřík, ale termika se mnou občas už pěkně cvičila!Dolní BolíkovMutišovChvaletín

SlavětínPísečnéA tady je už konečně vidět závodiště, tohle jsem chtěl vyfotit.Takže honem zpátky!

Už při cestě tam to byla trochu divočina, navíc nemám vário, abych viděl, jak kde stoupám a jak klesám. Jak jsem přeletěl Písečnou, dávám plný plyn, abych nastoupal a rychle domů. Jenže po chvilce cítím, jak zpomaluju a hlavně rychle klesám. Tady bude silný klesák, k zemi to už nemám daleko a jestli pak nalítnu o to větší stoupání, bude to pěkná divočina. Ztrácím odvahu a raději vypínám motor a jdu na přistání. I tak jsem si ještě pěkně užil aktivní pilotáž, bylo to hodně hravé! Ovšem je lepší přistát a pak litovat, že jsem neletěl dál, než letět a litovat, že jsem nepřistál včas. Když se mi ruce přestaly třást, zavolal jsem manželce a požádal, jestli by pro mne přijela, už se mi letět opravdu nechtělo, můj let je ZDEPo chvíli přijela a odvezla mne domů. Dík!Zdály se vám fotky trochu divné? Mně taky, až navečer doma jsem zjistil, že jsem měl omylem špatně nastavené ISO a tak jsem to musel dohánět ve fotoshopu. Počasí se má od pondělí rychle kazit, takže to už novým letem asi nezachráním.

A večer mi přišlo pár fotek od Jirky B., že si tam udělali výlet a
viděli mne letět.
Ale jo, nakonec i pěkné to bylo!

Vlasta
http://www.pgv.cz/