V polovině září jsme chtěli jet na výLet na jih, jenže předpovědi počasí nebyly nic moc a tak jsme to vzdali. Asi to byla chyba, protože ti, co tam byli, si pěkně polítali. Další týden už vypadal na jistotu, měli jsme jet já s Mírou a Michalem, i volno jsem měl v práci domluvené, ale ani tentokrát to neklaplo. A jinak, když naše plány o výletě k Marmošce viděla Janča, tak mi vyprala a poslala zimní bundu, kterou jsem na jaře nechal v Maroku a od jara u nich. DÍK!
Pátek 20.9.19 vypadal nadějně u nás a tak jsem do vzkazů napsal – „
Co zítra na Rancířov? Vidím to na poslední letošní termické létání u nás! Konec září bude špatný a říjen už bývá hodně slabý.“ Nebylo to nic platné, zájemci se nenašli. Přihlásil jsem se jen já a Michal, na poslední chvíli ještě FrantaL, takže to na naše vlekání nebylo.Ráno byla všude námraza!

 

Naštěstí nám vyvlekání nabídl Víťa s tím, že jedou létat k nám na Rancířov. Nezaváhali jsme!

Kdo to tady nezná, tak startujeme hned u hranic s Rakouskem, je to poznat podle malých políček.RancířovPo devatenácti letech mám nové vário, zatím si s ním moc nerozumím, musíme si na sebe zvyknout, ale netrvalo dlouho a vyzvedal jsem se do dvou kiláčků. Honza byl nedaleko, ale na mne nečekal, a Víťa s Michalem už byli daleko, jen občas jsem je zaslechl ve vysílačce.

Opět RancířovTo jsem si dnes zase krásně zafotil! Mráčky byly skoro všude a možná to už letos bylo naposled. :-(

Chvíli kumulky naskakovaly a z toho najednou byla jen velká modrá díra.

BělčoviceLesy nám tu likvidují ve velkém a velice rychle!Konečně trochu silnější stoupáček (i přes 7m/s), ale jako všechny, úplně klidný a hlaďoučký, dnes jsem se vůbec nevybál. A co tohle vário, nemáte ho někdo? Jak ho máte nastavené? Je tam spousta možností, co vyhovuje vám, poraďte mi.

PísečnéA již opuštěné koňské závodiště.ŽupanoviceNávrat na start.

 

HlubokáZatím nikde nikdo, tak to natáhnu do Rakouska.SchaditzGroβauI pár dravců tu se mnou poletuje.
 


Vracím se do Čech. Michal na mne mluví ve vysílačce, že je nad startem, ale mne neslyší, nějak nám to nefunguje, přitom na začátku to bylo dobrý. Tak mne snad alespoň uvidí.Na přistání to není, zase mne to zvedá a byla by škoda to nevyužít. A Michal se zvedá taky.Opět Rancířov  :-)A k domovu se mi dělá pěkná kumulostráda! Že bych to zkusil?No jasně, to musím. A šlo to i proti větru pěkně rovným letem bez točení!Jednu chvíli jsem si to rozmyslel a otočil to zpět, abych Michala neopustil, když už mne tam na lítání dovezl, jenže pak mi do vysílačky řekl, ať letím domů a tak jsem to zkusil znovu.Staré HobzíHradišťkoNa Dačice by to letělo pořád pěkně, ale už jsem toho měl dost a přistát si doma za barákem bylo lákavější.UrbanečPeč

Měl jsem výšku a tak to natahuju na Hostkovice, jenže mne to zase začalo zvedat. To už jsem nechtěl! Takže dávám ouška a letím nad místa, kde mne to pustí k zemi.LidéřovicePečPo čtyřech krásných prolétaných hodinkách přistávám za domem, můj let je ZDE. Po chvilce přiběhla manželka a udělala mi fotku. Ani se zimou to nebylo tak hrozné, sice ve 2 tis. měla být nula a brýle se mi zamlžovaly od dechu, ale bylo to v pohodě, zima mi nebyla. Jak polítali i ostatní je ZDE. Proč FrantaL nešel na další pokus, nevím, ale byla to škoda, měl to ještě zkusit.Večer jsme to museli oslavit. A proč máme poslední dobou takové pěkné barevné západy slunka je ZDE, zajímavé fotky jsou třeba ZDE a ZDE.Do vzkazů jsem ještě napsal – „Dnes to bylo boží lítání, kdo nešel, tak hooodně zaváhal a o moc přišel. Já si po čtyřech hodinkách létání přistál za barákem a to jsem musel dávat uši, nechtělo mne to pustit k zemi. Nádherná rozlučka s létem! Takhle krásně jsem si letos u nás ani nezalítal.“ A kolegové se mnou souhlasili. :-)

Pěkné to bylo!

Vlasta
http://www.pgv.cz/