Podle meteosondy v Peči byl u nás v pondělí 30.9.19 takovýto fučák!

 

A při téhle předpovědi jsem opět jako loni plánoval motorový přelet do Mostu, takhle mělo foukat v 1000 m.A opět mi to počasí zase změnili! :-(Když se alespoň v pondělí 7.10. udělalo pěkně a letovo, neváhal jsem a s krosnou po práci vyrazil po okolí.PečNaše mládež na hřišti v Peči při přátelském utkání proti soupeřům z Lásenice.


DačiceA tady už připravují terén pro nový obchoďák.A tady jsme se s Milošem téměř před dvaceti lety při našich začátcích pokoušeli dát sletík rovnou do lomu. Naštěstí se nám to nepovedlo, jinak by to asi nedopadlo dobře.V Malém Pěčíně jsem slíbil nafotit koňský rajon a fotek jsem udělal spoustu.


Slaviboř

RadkovTelč

Kostel sv. Jana NepomuckéhoNa tomhle kopci jsme kdysi dělali sletíky, když dobře fouklo.Borovná, ale Míru nikde nevidím. Vlastně ani nevím, u které chalupy bych ho měl hledat.Jo a tady je další lom, kde jsme to s Milošem kdysi zkoušeli. Taky se nám to nepovedlo!MysleticeŘečiceVelká LhotaJo a tady jsou další kopečky, kde jsme to také zkoušeli. To prostě byly doby, kdy jsme ještě neměli odviják a tak jsme hledali místa, kde bychom se zvedli alespoň pár metříků nad zem. Když se to povedlo, měli jsme obrovskou radost! Dnes odviják máme, ale i těm novým chybí chuť a nadšení, pokud není super termika, tak ani nejdou. A i když je, tak bývá problém se sejít. :-(V dálce v lese vidím nějaká zvláštní světla, skoro to vypadalo na nějaké UFO. Letím blíž a byli to jen lesní likvidátoři s harvestorem a svítili třema reflektorama do korun stromů.


LipolecLidéřoviceDěti v Peči už dohrály, takže dospělí to ještě asi museli zapít. Trochu jsem se tam tedy předváděl a udělal dva nízké průlety, většina ani nevěděla, že to také takhle létá. No a honem zpět na přistání, slunko už zapadá.Nevím, jestli se sem Miloš ještě dívá, když už nelítá, ale jestli ano, tak Miloši, vše nej nej k úterním narozkám!


Když už jsem u toho vzpomínání, příští rok to tedy bude už 20 let, co tady létám po okolí. A právě teď tu natáčejí film s leteckými a pozemními záběry současné podoby České Kanady,takže i z mého rajonu. Přispěl jsem malou částkou, abych se příští rok mohl s manželkou zúčastnit premiéry v J.Hradci a případně pokecat i s autory. Pokud vás zajímá víc a nebo se budete také chtít zúčastnit premiéry, odkaz je ZDE. Byl bych rád, kdybych se tam potkal i s někým známým z toho našeho létání.


Pěkné to bylo!

Vlasta
http://www.pgv.cz/