Jak už jsem psal, v sobotu jsem se pěkně proletěl, ale na neděli 13.10.19 jsem létání také plánoval. Počítal jsem, že nás bude více a podle předpovědí jsem si už ve čtvrtek do GPS  opět nastavil Karlštejn. Je to už dávno, co jsme sem letěli (rok 2005), tak proč si to nezopáknout.A opět změna počasí, na Prahu to nefoukalo.I tak jsem si přivstal, protože u nás měla být nízká oblačnost a nad tu se létám podívat od Kunžaku, kde většinou končí a dál je úplné jasno. A vypadá, že to bude i dnes.Při východu slunce jsem připraven na startu. Jen škoda, že mrak je i nad mlhama.
Kunžak při východu slunce.

Točím se tu a fotím a filmuju na všechny strany. Móóóc se mi tu líbí!Tak co, nepoletím kolem mlh opět někam dál? Nebo jen ke Studené a pak zpět?Jenže manželku jsem nechal doma spát a auto mám tady. Navíc, když se otáčím, zjišťuju, že s návratem proti zesilujícímu větru by to bylo náročné, né-li nemožné, takže to vzdávám a letím zpět na přistání.

Už i teď mi to zpět letí pomalu, místy mám 10 km/h.

Níž se to zase rozbíhá, jen škoda, že se mi zase zatáhlo.

Přistávám, co jsem chtěl vidět, se povedlo.Mlhy se už valí i na Kunžak. Než jsem sbalil, nahoře bylo úplně jasno.
Ještě jsem koupil čerstvou snídani, abych byl pochválen, a vracím se domů zpět pod nízkou oblačnost.Ta nám vydržela asi tak do 14 hodin a v pondělí dokonce celý den! Přitom všude jinde bylo krásně a teplo.Ale jo, pěkné to bylo!

Vlasta
http://www.pgv.cz/