Na víkend hlásili poslední pěkné počasí a tak jsem to chtěl ještě využít. V sobotu 26.10. dopoledne to vypadalo nadějně na ještě jeden dálkový přelet, odpoledne se má stáčet na SV a v neděli má foukat už moc.Naplánoval jsem si to do Sázavy, to je až k okraji povolených prostorů, dál je TMA III Praha a MTMA Kbely s výškou do 2500 ft AMSL, severně MTMA Čáslav s výškou do 1000 ft AGL. S tím se přes lesy ani přes obce letět nedá. :-(Ráno je tu mlha, jak je to možné, to nikde nepředpovídali!? Vše jsem sbalil a vyrazili jsme. Naštěstí mlha končila hned u Lidéřovic, u mé startovačky.Než jsem se připravil, přiblížila se i ke mně. Takže rychle odstartovat! Se skoro plnou nádrží a za bezvětří jsem se pěkně proběhl, ale vyšlo to.

 

Dalo by se říct „mlha přede mnou, mlha za mnou“, ale tak to nebylo. Byla jen vpředu, pode mnou bylo vidět na zem a dál za mnou bylo jasno.
Rychle to otáčím a letím podle včera nastavené GPS na Zruč n. Sázavou, tam mne něco zaujalo. Tady je Lipolec.
Radlice a Brandlín.Cesta rychle utíká, letí mi to přes 70 km/h a do cíle to mám pod 70km.
Studená

PočátkyLetí to úplně v pohodě, ani žádné houpání, dalo by se říct, že skoro nuda. :-)Pelhřimov

Červená ŘečiceUž mi fouká trochu z boku, takže letím pomaleji.Košetice a už tu mám i D1!Už z dálky jsem viděl mlhy a předpokládal, že zrovna budou nad přehradou a buď budu muset předčasně přistát a nebo je vysoko přeletět, ale tam mi bude vadit silný boční vítr. Nakonec jak se přibližuju, mlhy se rozestupují a asi i pomalu mizí. Prostě paráda!Tady to znám, Mekáč na 66. km, párkrát jsme tam i byli. Teď tu opravují dálnici a sjezd je uzavřen.

Přehrada se točí zpátky? Až později jsem zjistil, že to jsou dvě ramena vodní nádrže Švihov a hráz není vidět.

A co je tohle? Na molo je to moc velké. Napadlo mne, jestli to není část Hitlerovy dálnice a měl jsem pravdu.

 


Tady je už hráz pěkně vidět.

Zruč nad Sázavou. Před dvěma týdny jsem letěl přes Žďár nad Sázavou, ale jak se sem ta řeka dostává? Kopců směrem na východ je spousta! A že Sázava nepřitéká do vodní nádrže, ale z ní má za Žďárem přítok, jsem zjistil až doma na mapách, vidět je to ZDE.Musel jsem vyklesat, abych si mohl vyfotit ten můj vyhlédnutý objekt – Zámek Zruč nad Sázavou.No není nádherný? Bylo by lepší být ještě níž, ale nerad bych se díky tomu dostal do problémů.Zámecký dvůr

Zdenča hned po mém startu jela na Zruč, říkal jsem, aby po sjetí z dálnice počkala na další instrukce. Teď jsem jí stačil poslat SMS – SÁZAVA a nastavil si ji v GPS jako další cíl.Polipsy, a nepleťte si to!


 

Rataje nad SázavouTady mne zaujal kostel na kopci a pak viadukt, kde to vypadalo, že tam koleje končí, ale je tam tunel.

 

Vítr mne už hodně tlačí bokem, křídlo mám občas natočené až o 90 st. vůči směru letu.A těch domků a chatek!Sázava, má konečná před prostorem MTMA Kbely dle letecké mapy.Sázavský klášter

Otáčím a letím na nedaleké letiště u Radvanic, to jsem si nastudoval už včera.
Po více jak dvou hodinkách přistávám přímo na letištní ploše, můj let je ZDE.Z vyznačeného letiště se přesouvám na vedlejší louku. Minulý víkend mi Jana říkala, jak jim nějaký nezodpovědný balonář nechal auto uprostřed letiště a Tomáš se mu musel s UL pracně vyhýbat. Ještě volám manželce, kde je, ale prý Sázav je více, tak nevěděla a dojela mezi dvě předpokládané. Dávám jí tedy souřadnice, to je jistější.Jak je vidět, paliva jsem ještě měl dost. A ani nestačím dopít pivko a manželka je tu, šikulka!

 

Jenže mi dala malou svačinku a já si zamazal objektiv. Nezjistil jsem to a zkazil všechny fotky až do večera.Hangár vypadal moderně, zato po cestě zpátky ta škola vypadala hůř! :-)Vracíme se do Zruče, chci ten zámecký dvůr a hlavně zámek i se zahradou vidět i ze země.


Tady jsme se stavili na oběd a nebudete tomu věřit, ale tady jsme se potkali se známými od nás z Peče. To je náhoda! A zajeli jsme i k hrázi od vodní nádrže Švihov, chtěl jsem ji vidět a nafotit, ale je asi nepřístupná, naráželi jsme na ploty.Ani nájezd na dálnici nebyl bez problémů, díky uzavírce jsme museli prvně jet na Prahu.Ale na Pěčíně jsme ještě zastihli naše letce a vlekaře, taky využívali pěkné počasí, jejich lety jsou ZDE.Dokonce splnili policií požadovanou oboustrannou uzavírku v případě vlekání.

A my ještě stihli u sousedů pěkné posezení s grilováním.To byl opravdu povedený den! A tady je také vidět můj let i s prostorama.V pondělí navečer mne Martin lákal na létání, když jsem mu dal košem, alespoň mi zavrčel nad chalupou.Pěkné to bylo!

Vlasta
http://www.pgv.cz/