Původní předpovědi počasí na Nový rok byly velice příznivé na létání a tak jsme se velice těšili.Ovšem pak nám to opět trochu zhoršili. Proč se to někdy raději ještě více nezlepšuje?I tak jsme už byli domluveni, že se před polednem 1.1.2020 s Martinem sejdeme v Lidéřovicích.

 

Foukalo dost, k tomu nárazy, a tak jsme vyčkávali a vykecávali. Dorazili i známí a jako už více zvědavců měli obavy, jestli tam nezmrzneme. A jak říkám i ostatním, jiní se teď klidně svlékají do plavek a chodí se koupat, zato my jsme na to pořádně oblečeni a když nám začíná být zima, můžeme kdykoli letět zpět a přistát. A záleží i na každém, jak je zvyklý a co vydrží.Téměř po hodince se vítr trochu umoudřil a tak jdeme na to!


Lidéřovice

Martin už před startem naplánoval, že někde u nich chodí na Nový rok na výšlap, takže poletíme tam.Dolní BolíkovSlavonice

A to je ten kopeček, kde by měli být na výšlapu, ale nikoho nevidím.SlavětínChvaletínNebo jsem to spletl a budou na tomto kopci? Ani tady nikoho nevidím.MutnáA tady je ten kopeček, kde jsem si chtěl nedávno při silnějším SZ větru s někým posvahovat.CizkrajovA tady je další svahovací kopeček.Ale zatím to stále vypadá, že pokud by to nevyšlo, není kde bezpečně přistát. :-(Proletěl jsem toho víc a snažil se i fotit – Urbaneč, Hradišťko, Borek, Bílkov, Hříšici, zkoušel jsem to, ale nešlo mi to. Až později jsem zjistil, že omylem jsem si v těch zimních rukavicích přepnul focení na samospoušť, takže to fotilo s několikavteřinovým zpožděním a tedy úplně něco jiného, než jsem chtěl. A taky změnil clonu, no prostě katastrofa!

DačicePeč - a tady na silech máme umístěnou meteostanici. Nedávno jsem se dozvěděl, že ji máme na zimu demontovat, jinak se o opravu musím postarat jako správce sám a taky to zaplatit! To jsem ale na začátku nevěděl, má 30m kabel, který je pevně uložen a správcem sítě ZD napojen v jejich zařízení. Taky bylo v plánu, že bude ukazovat jak teplotu, tak hlavně vítr celý rok, i teď přes zimu. Nevím jak ostatní, já se na ni dívám často a na zimní létání využívám také.Už jsem chtěl letět na přistání, když jsem na spojovací silnici uviděl dvě sousedky. Jedna je odbornice na poznávání všech vesniček nejen z mých leteckých fotek a druhá stále chodí s foťákem. A když ji něco zaujme, tak to vyfotí. Takže jsem sletěl níž a snažil se ji taky zaujmout. A povedlo se! Večer mi poslala několik fotek, tady jsou dvě.

Lidéřovice

,

Martin dnes ke mně nepřiletěl blíž, abych ho vyfotil, ale teď je už na přistávačce a fotí mne. To je asi poprvé, za letu nefotí a většinou přistávám první já a nebo si přistává doma.
Můj let je ZDE. Tentokrát jsem brýle a kuklu měl, dnes by to bez nich bylo horší, než před Silvestrem.Martin mi ukázal jeho prográmek na létání, jenže mobil si raději nechal minule i dnes v autě.Tady je třeba dnešní výstup z naší meteosondy, dívali jsme se na ni pro jistotu i před naším startem.Jak už jsem psal – říká se, že jak na Nový rok, tak po celý rok. Tak tedy uvidíme!

Pěkné to bylo!

Vlasta
http://www.pgv.cz/