Už tady dlouho není žádný příspěvek, natož letecký. No jo, já naposled lítal na Nový rok a ostatní příspěvky i s fotkama v dnešní době všichni raději dávají na Facebook nebo případně posílají na WhatsApp. Jen díky tomu se dozvídáme také to, že někdo z našich známých vyrazil na lyžovačku někam v Čechách, do Rakouska či Itálie, a další letěli za teplem třeba k moři. Je i více těch, kteří se vydali polítat někam daleko a také na jejich fotky a povídání se dá podívat jen na FB. Naštěstí je i pár takových, kteří povídání a fotky přidají ke svému letu na ČPP, na to se rád podívám.

I když tedy žádné letecké fotky nemám, něco sem dám, ať se něco děje.

 

Vnuk měl jarní prázdniny a tak jsme sjížděli pár sjezdovek. Na té v Bystřici jsem potkal i Martina s rodinkou, díky větru také nelítal, ale lyžování ho asi moc netáhlo.Byli jsme i v Lukách, Mrákotíně a v Bystřici i v noci.A jeden den i nedaleko v Rakousku – v Karlstift.V sobotu 8.2. u nás byly zase mlhy a neletovo.Zato jinde bylo krásně a jelikož jsme jeli do Mostu vrátit vnuka, naplánoval jsem malou zastávku u jiného mostu. Pokud si někdo vzpomene na můj říjnový dálkový let na Sázavu, kdy jsem si nafotil část Hitlerovy dálnice, tak jsem se o to trochu více zajímal a díky tomu jsem narazil i na zajímavý Vojslavický most, více je třeba i ZDE. No a právě na něj jsem se chtěl podívat a dnes se to hodilo. Po dálnici jezdíme často, ale že tenhle druhý most je pod náma, jsme ani nevěděli. Tady je pár fotek, letecké by byly lepší, tak třeba příště (ta letecká na hlavní stránce je z internetu).
Večer jsem se podíval na ČPP a paráda! Dnes si pěkně polítali téměř po celé ČR, místy točili i termiku. Pěkné to měli na Pálavě, na Řípu, nad Prahou, u Krkonoš, u Trenčína, u Ústí, u Berouna i jinde. Mají tam i video od Berouna.

Nevím, jak je to možné, v neděli bylo opět téměř všude pěkně, jen kde jsem byl já, je opět mlha až k zemi.A tak jsem rodinku vytáhl na výlet.JáchymovU Božího Daru jsem viděl několik nadšenců kajtovat na sněhu, tenhle mi to dokonce chtěl půjčit.

KlínovecA sotva jsme se vrátili do Mostu, potkali jsme jiné nadšence.A v pondělí k nám dorazila Sabina. A jak říkal kolega, holka je trochu do větru!Nejen že nám komplikuje život, ale taky popostrčila letadlo z New Yorku do Londýna tak, že překonalo rekord, místy letělo přes 1.300 km/h, více je ZDE. Ovšem nikde jsem se nedočetl o těch, co letěli obráceně!? Doletěli tam vůbec?

Vlasta
http://www.pgv.cz/