Sobota 22.2.2020 (to je pěkné datum) u nás začala krásným počasím a konečně také dělám něco na zahrádce. Pak vidím letět nějaký vrtulník a vypadá to, že proletí přímo nad náma. Jenže přistává před Lidéřovicema a jsou to záchranáři. Beru foťák a na kole si ho jedu vyfotit. Byl o něco rychlejší! Ještě že jsem dnes nešel létat, kdybych byl zrovna pryč, Zdenča by z toho byla asi hodně nervózní!

 

Dnes u nás máme masopustní veselí, to jsem si musel nafotit taky, více fotek mám třeba na FB ZDE.
 Když už jsem byl na FB, narazil jsem i na video z radnice, kde v krátkém záběru jsem i já. To jsem se vracel z práce a vyzvedával si krosnu. Ještě po mně chtěli, ať jim to ukážu a v té chvíli se tam objevil i kameraman, video je ZDE.A na FB jsem se dozvěděl také o kameře na letišti v Praze s přímým přenosem, odkaz je ZDE.


A v pondělí ještě o zvláštním nočním přeletu nad ČR!Dělají se na to různé vtipy, asi hlavně Pražáci a Brňáci si to užívají, něco o tom je ZDE a více na Twitteru ZDE.Ani se nedivím, že jim vítr pomáhal, ke 100 km/h foukalo i u nás a to je sonda jen kousek nad zemí. Na Sněžce dokonce trhli rekord - 223 km/h! Jen nevím, proč ukazatele větru dlouhodobě neměli na K.Myslové i na Svratouchu.A sotva se další vítr trochu zklidnil, už straší s dalším. :-(Původně jsem chtěl na prodloužený víkend vyrazit do Bassana, dlouho nám předpovědi přály, jenže pak neděli zkazili a tak jsem dostal košem. V pátek a sobotu si tam zalítali pěkně, přihlášené lety jsou ZDE. No a teď se dozvídáme, že se na severu Itálie také objevuje koronavirus a abychom se vyhnuli tamním regionům, jinak se také můžeme dostat do dvoutýdenní karantény, více je třeba ZDE. Takže tam možná už letos ani nevyrazíme! :-(  A všimli jste si? V odkazu mají napsáno "korunavirus", jen doufám, že to nevěstí nic špatného. :-)

Co nás ještě letos čeká?

Vlasta
http://www.pgv.cz/