Díky zákazu létání jsme se všichni drželi při zemi. Na mobilu ve skupině nám přicházely zprávy i fotky, že se někteří raději věnují rybaření. Fotka prutů je od Boeinga, výlov od Míry a kapra v ruce má FrantaL. Já ryby nechytám, ale pečené milujeme.

A také básničkám (autor neznámý) -

V lese řádí kůrovec, všude samá souška,

ve městech zas viróza, je to těžká zkouška.

Až u ohně či u piva, budeme sedět v kroužku,

vzpomeneme s nostalgií, kdo jakou měl roušku.

Byly různých velikostí, měly hezké vzory,

v ulicích jsme potkávali, maskované tvory.

Jeden ji měl ze šátku, druhý z dámské vložky,

tak jak nám to nařídily, bezpečnostní složky.

Snad to nějak překonáme, do kremace nejdeme,

určitě se s kamarády, zase všichni sejdeme.

Ať každému pěkný úsměv zase zdobí líce,

hlavně aby všechno přežil a měl zdravé plíce.

Zdraví to Vám nenahradí seberyzí zlaťák,

nutnou dávku optimizmu, přeje Vám váš parťák.


Konečně nám od úterý 7.4.2020  povolili létání!Vyjádření od LAA je ZDE a tady jsou podmínky.Sice by se hned v úterý dalo létat s krosnou, ale na čtvrtek 9.4. mělo být krásně letovo bezmotorově, tak jsem to ani nevytáhl, nejsem přeci žádný závislák! Na velikonoční Zelený čtvrtek se nás tedy spousta nahlásila na vlekání na Malém Pěčíně. V práci jsem měl domluvené volno od 12 hodin, jenže před jedenáctou přišla zpráva, že máme rozbité auto a vlekat se nebude. Co teď? Rychle jsem to přeorganizoval a domluvil si, že mne dcera i s vnukem odvezou na létání na Všechov.

Před jednou jsme na místě, ale jak jsem předpokládal, je tu spousta pilotů. Horší bylo, že se nechytali a všichni přistávali zpět. Po menší rozpravě jsem se dozvěděl, že nejlépe letové to prý bude až po třetí hodině a že nedaleko odtud je zajímavá památka Kozí Hrádek, že se tam zatím můžeme podívat. A tak jsme vyrazili. Že by se mě chtěli jenom zbavit, mě ani nenapadlo!
 

Kozí Hrádek je hned za městem vedle dálnice.
Tuhle leteckou fotku měli na tabuli a takhle to údajně vypadalo dříve.Líbilo se nám tam a po druhé hodině se vracíme na Všechov. Ovšem tady je stále spousta zájemců o vyvlekání.Taky jsem se dozvěděl, že když jsem původně jel na Všechov, nikomu se nedařilo, jen co jsme odjeli na Hrádek, všichni se chytali. Ovšem teď, jak jsem se vrátil, u jednoho vlekacího auta právě shořel startér, u druhého se přetrhlo vlekací lano a po opravě se opět nikdo nechytá! Teď už prý neničím jen počasí, ale i techniku, jak jsem se od Kozleeka dozvěděl!Jana a Honza Krátcí prý na vlek čekají už tři hodiny. :-(

 

No a jelikož už rozbíjím i tu techniku, raději jsem i s rodinkou odjel zpět domů, aniž bych čekal na jediný vlek. Jak tam dnes polítali je ZDE.

Po návratu domů jsem se raději věnoval vnukovi. :-)

 

Když už jsme u toho Tábora, víte že Tábor dostal k výročí 600 let od založení dárek? Spolek Naše historie vytvořil 3D model města, více ZDE, přímo model ZDE a video ZDE.

Pokračování příště.

Ale jo, pěkné to bylo!

Vlasta
http://www.pgv.cz/