Pátek 10.4.2020 vypadal nádherně, ale my stále neměli žádné vlekací auto.

 

Takže byl čas na pohodičku a velikonoční přípravy. Jedno zpívající video s Michalem máme ZDE.

Na sobotu vzal vlekací auto Vlasta. Původně jsme jeli na Pěčín, tady jsme alespoň probudili Termosku po zimním spánku a odnesli kříž.Jelikož foukalo od severu, vlekání jsme přesunuli na Radkovice.Postupně přijížděli další a další a tak nebylo na co čekat.První šel Jirka a po něm já. Po odpojení jsem si vzpomněl na Martinova slova, když včera ráno letěl s motorem (mně se vstávat nechtělo), že ty paseky v lesích dávají už od rána. Vletěl jsem tedy nad ně a bylo to tam!
Dokonce se mi povedlo to dotáhnout až pod základny.

Mráčků už bylo míň a míň. :-(Vranovská přehrada

 

Tady to se mnou už nevypadalo nejlépe, ale sázka na tenhle plácek se vyplatila.
Dnes nás to stále zanášelo do Rakouska, ovšem díky zavřeným hranicím tam letět nesmíme, tím hůř.
Vranov, přehrada a okolí.Onšov v popředí.LesnáVracovice

Citonice

Jen část zahrádkářské kolonie před Znojmem.ZnojmoOpět nemám moc výšky a vypadá to na přistání u Přímětic.Naštěstí i tady jsem to potkal a trochu s respektem to vytáčel nad střed Znojma.Znojmo z leteckého pohledu vypadá nádherně a fotek města jsem udělal nejméně 50!Samozřejmě jsem se díky tomu nevěnovat tolik počasí a kam a jak poletím dál. Za Znojmem jsem to tedy zatočil více k severu, aby mě to nezanášelo do Rakouska, vyhnul se střelnici (teď se tam rány ozývaly!), ale už jen klesám a klesám.DyjeTěsně nad zemí jsem pár kopanců potkal, ale už je neřeším a přistávám vedle autoservisu, dnes mi to už bohatě stačilo, můj let je ZDE. Zavolal jsem dceři a ta pro mne hned vyrazila.Chtěl jsem chytit autobus na zastávce, ale už jel proti mně. Mávnul jsem, poprosil a on opravdu zastavil. Dojel jsem s ním na autobusové nádraží a tady mě dcera po chvilce vyzvedla.
Po cestě jsme se stavili v Klobásovém ráji a i když tu mají zákaz focení, svolení na dvě fotky jsem dostal.
Při návratu jsme u Moravských Budějovic ještě vyzvedli Jirku a dovezli ho zpět na start.Dnes se nejvíce dařilo Rumbimu, u něho to ale není výjimka. Všechny naše dnešní lety jsou ZDE.Martin mne ještě lákal na motor, ale mně to už dnes stačilo. Sice jsem včera natankoval plnou nádrž, ráno si přivstal, ale pohled na teploměr mne odradil. No a teď se mi už opravdu nechtělo. Nebyla by škoda tohle opustit?Martin měl s sebou v tandemu dceru a tak mi alespoň zakroužil nad barákem. A ráno okolo letěl další provokatér se stejným křídlem, jako mám já. Za nedlouho mi Martin vyčinil, že jsem nad ním letěl a ani mu nezamával, ale já opravdu zase neletěl! :-)A kdy nám zkončí roušky? Tohle bylo někde na FB. :-)


Pěkné to bylo!

Vlasta
http://www.pgv.cz/