V sobotu 18.4.20 jsem si přivstal, abych si zalítal s motorem. Při pohledu z okna, že nám do rána pěkně napršelo, jsem se raději otočil a vrátil zpět do pelechu.

Po desáté mi to nedalo a přeci jen jsem vyrazil.

 


Peč


 Lipolec

VolfířovDolní Němčice

Hostkovice

LidéřoviceTermika už dost pobublávala a jak jsem tady potkal větší stoupání, vypnul jsem motor a zkusil to točit. Moc se to nepovedlo a jelikož motor stačil vychladnout, už jsem ho nenatočil a musel přistát. Naštěstí nedaleko mého startoviště a k autu to bylo jen kousek.Balím a odjíždím domů. Počasí se rychle mění.Odpoledne se zatáhlo a tak ve tři vyrážím znovu.

Ovšem hned po startu se divím, co se to ve vzduchu děje? Doteď byl klid, ale teď se od západu nějak moc rozfoukalo a nárazově! Dopředu letím pomalu, jen co to otočím, mažu jak o závod. Navíc i na hodně plynu se nezvedám, jen co trochu uberu, hned mám velké klesání.Lidéřovice

Tohle není o lítání a tak to po chvíli vzdávám. I při přistávání je to hodně hravé a tak si užívám aktivní pilotáž.A to mi kamarádi poslední dobou několikrát volali, že mi tu v okolí stále někdo lítá. A to minimálně dva! Byli viděni v Českém Rudolci, ve Slavonicích, u Studené, u Budíškovic ap. I tuhle sobotu ráno! Tohle asi bude jeden z nich - ZDE. Asi jsem se přeci jen neměl vracet do postele.

Ale i tak, pěkné to bylo!

Vlasta
http://www.pgv.cz/