Jak už jsem psal, včera jsme si trochu polítali, dnes v neděli 17.5. jsme si sraz dali zase, i když mělo více foukat.

 
Po hóóódně dlouhé době se za náma stavil i bývalý padáčkář Jirka.Nedávno jsem ho viděl na FB s místním majitelem leteckého muzea, který let dostal darem, více je ZDE.A měli tam i pěknou fotku Dačic.První do toho dnes šel Jirka V.Měl jsem to už taky vybalené, ale když jsem viděl podmínky a Jirku, jak nic moc nenachází a jen letí za kopec, zatím jsem to vzdal a klidně před sebe pustil Jirku B. Dnes jsou díky větru pěkné odpínací výšky kolem 600m, ale i on nic moc nenabírá a mizí za Bábou. Já mám křídlo pomalejší, výšku bych měl menší, a nerad bych v tomhle větru přistával v rotoru za kopcem, nemuselo by to dobře dopadnou.Kozleekovi se do toho také nechtělo a zatím vyčkával. Zato Rumbi se těšil a rychle připravoval.
Opět pěkná výška a opět nic nechytá. Rumbi raději letí zpět, ale díky větru mu to moc nejde. Pak měl pořádný klapanec a nakonec přistání do řepky ho od dalšího pokusu úplně odrazuje.Kozleek i já už máme po chuti něco zkoušet a po chvilce odjíždíme domů. Jirkův let je ZDE a druhý Jirka ZDE.A takhle nám tady dnes foukalo!Když jsem se vrátil domů, vytáhl jsem rodinku na výlet na nedaleké Bradlo u Olší. Jak se tak kocháme výhledem, najednou na nebi vidíme padáčkáře. Došlo mi, že je to někdo ze Všechova. A byla to pravda, večer jsem ho zřejmě objevil – Petr Bílek a jeho let je ZDE.BradloA místní čert!
Dole pod kopcem je i pěkné lanové centrum pro děti. No není to lepší než někde blbnout ve vzduchu? :-)


Večer jsem se podíval na výsledky v ČPP a byly tam pěkně dlouhé přelety! Nejdelší 187 km z Doubravy u Klatov k Jemnici od Michala je ZDE a další také z Doubravy od Scorpiho a Soni k Dačicím přes 170 km jsou ZDE a ZDE. O Petrovi ze Všechova jsem už psal a ještě o něco delší přelet dal i Oman až za Znojmo, jeho let je ZDE.

V pondělí se u nás také létalo, i když nic moc, jejich přihlášené lety jsou ZDE. A vyrazili i v úterý a ten den byl Pěčín v ČR nejlepší!

https://www.xcontest.org/cesko/prelety/denni-skore/#filter[date]=2020-05-19

Ale jo, pěkné to bylo!

Vlasta
http://www.pgv.cz/