Už dlouho jsem nelétal, občas se mi to nehodilo, ale většinou to bylo jen díky počasí. Ani ve středu 17.6.20 to nemělo vyjít, odpoledne mělo pršet a dost foukat.Ovšem počasí vypadalo dobře a tak jsem s krosnou v podvečer přeci jen vyrazil. První startovačka byla hodně zarostlá, druhá byla alespoň o něco lepší a tak jsem ji využil.

 


Peč

Soused si staví nový rybník.Letím se podívat nad makové pole. Ještě nedávno bylo pěkně zbarvené, teď už ne.Před necelými dvěma týdny vypadalo takhle.Původní pěkné počasí se mi rychle mění.Minulý týden jsme se v pátek a sobotu zúčastnili s partičkou vodáckého sjezdu Otavy a úplně čistě náhodou jsem si pak zapomněl dobýt foťák. No a teď se mi to vymstilo! Foťák díky baterkám vypověděl službu a neměl jsem ani kamerku, tou jsem tam také natáčel a dnes si ji zapomněl vzít (jedno video z vody mám ZDE).

Takže už jen bez fotek - doletěl jsem do Dačic a pak to otočil na Kostelní Vydří. Jenže tam začalo poprchávat, tak to stáčím přes Dolní Němčice na Volfířov. Tam potkávám další a ještě větší přeháňku, tak letím honem zpět na přistání. V Lidéřovicích prvně nepršelo, jenže než jsem to sbalil, začalo poprchávat. Tady mám fotku z mobilu a následné obrázky z radaru, jak šla přeháňka okolo Dačic. Zajímavostí je, že u nás v Peči nepadla ani kapka!
Večer se dívám na FB a už tam jsou od sousedky tyhle fotky z mého letu, pak mi je i poslala. Díky!


Pěkné to bylo!

Vlasta
http://www.pgv.cz/