Týden jsme byli na dovolené na Pálavě. Počítal jsem, že si tam i zalítám, výbavu jsem měl sebou, ale počasí mi nepřálo, tak jsem se alespoň věnoval jiným sportům.

 

Po návratu jsem se byl v neděli 12.7.20 prvně podívat na Zbyňkův letecký den v Budíškovicích.A před jedenáctou do Radkovic na létání. Schválně mne tam vytáhli jako prvního, prý abych jim udělal chrousta.


Netrvalo dlouho a našel jsem si pěkný stoupáček až do mraku.Jen tak tak, že mne nevcucnul a stačil jsem vyletět bokem. Bez GPS bych tam asi trochu bloudil.

 Z Budíškovic volal František S., že kdo se to motá pod mrakem, a že když budu potřebovat, že pro mne zajede.Paseky nasvícené, mraky naskakovaly, ale kde to stoupá né a né najít.


 

LhoticeSlavíkoviceZachrání mne alespoň ty lány?KostníkyMísty to trochu nadnášelo, ale to správné stoupání jsem nenašel.Po půlhodince přistávám, můj let je ZDE.Volám tedy Františkovi, jenže ten si už dal pivo, prý nepočítal, že to takhle utavím.Nakonec tedy ukecal svou manželku a dojeli pro mne.Velkým překvapením pro mne bylo, že to v Radkovicích vzdali a už se nevlekalo, prý zítra to bude lepší. Škoda, chtěl jsem to ještě jednou zkusit, v pondělí nemůžu, budu v práci. Všechny dnešní přihlášené lety jsou ZDE.

Takže jsem se opět stavil na leteckém dni v Budíškovicích.A aby se tam nenudili a také měli alespoň malou představu o našem létání, vytáhl jsem to i tady. No a Michal dostal nápad mne trochu povozit na kusu lana. Tahouni byli slabší, takže je škoda, že se tu nezastavilo i naše vlekací vozidlo, mohli jsme jim to ukázat na celé dráze. Tyhle fotky mi pak poslal FrantaL. Dík! Ano, je tam malý uzlík, to se někdy stává.Většina letadel už byla pryč a objevily se tu další.

A další odlétaly, s tímhle letí Tomáš.

Pěkná a dokonce výborná tečka na závěr.A tohle mi večer letělo doma před okny.
Pěkné to bylo!

Vlasta
http://www.pgv.cz/