Na pátek 7.8.20 předpovědi nevypadaly až tak růžově, mělo to být slabé a s malýma dostupama.I tak se mi podařilo uvolnit se z práce a na Pěčín dorazit také. Tady zrovna startuje Michal, nakonec to doletěl až k Plzni a s dostupama přes 2,5 tis., jeho 158 km let je ZDE. A doufáme, že z letu i návratu napíše a pošle článeček!Po něm se hned chytil FrantaL a proletěl se také, jeho let je ZDE. Pak jsem šel já.
Velký PěčínNevypadalo to se mnou dobře a tak letím zase zpět k Malému Pěčínu.Po chvilce jsem byl na zemi, můj let je ZDE. Vyhnil i Jirka V. a Mareček. Dali jsme i další starty, ale jako když nám to vypnou, vůbec se nám nedařilo.
Míra už chtěl jít domů na pivo, jenže jak se na třetí pokus chytil Jirka, zkusil to také a dobrý. Hned po něm i já na čtvrtý pokus a zadařilo se mi taky.
DačiceMíra byl stále výš než já a když mě to přestalo zvedat, popoletěl jsem dál na západ. Jenže pak už jsem ho nikde neviděl a ve vysílačce mi neodpovídal. Až večer jsem se dozvěděl, že si asi po dvou letech splnil sen a zaletěl si domů a přistál před zraky rodiny, jeho let je ZDE. Jirka letěl někam jinam, jeho let je ZDE, já letěl dál na západ sám.StrmilovRybník Komorník s kempem
Až tady jsem se poprvé dostal k základnám.Sice Michal na začátku svého letu říkal, že to dnes díky větru na návratovku není, ale když jsem se tady zvedal, zdálo se mi, že už moc nefouká a tak jsem to zkusil zpět. Měřit jsem to nemohl, protože GPS stále ještě nemám, ale už to začínám řešit s mobilem, takže časem uvidím, jestli na to uvidím. :-)Heřmaneč
 


LipniceMarkvarecTady ten nasvícený hřebínek pěkně fungoval a já se opět dostal téměř až pod základny.VolfířovTady někde jsem se ještě jednou potřeboval zvednout, abych to doletěl zpátky na Pěčín.
Kostelní Vydří i s klášterem. Jen jsem se divil, proč je tam tolik aut, co se tam asi děje.Už jsem žádné slušné stoupání nepotkal a tak před Dačicema vyhnívám, můj let je ZDE.
Ráno mi svoz dělal Boeing a teď mne zachránil František. Vzal to pak i kolem kláštera a byla tam spousta děcek.Až později jsem zjistil, o co jde, ale to až v dalším článečku, protože v sobotu se zase létalo!

Pěkné to bylo!

Vlasta
http://www.pgv.cz/