Je sobota 8.8.20 a jelikož jsem si pěkně zalítal na volno včera a dnes po ránu s krosnou, rozhodl jsem se, že teď budu vlekat. Původně jsem byl jako jediný přihlášený na lítání na Radkovice, protože mělo foukat od severu, a taky že foukalo, ale všichni ostatní chtěli bez ohledu na vítr na Pěčín.

 

Tuhle fotku pořídila Lenka na své dovolené v Rychlebských horách. Je tam napsáno –
Mezinárodní letiště TAJHOR.


 


Takže jsem dnes vlekal. Někteří namítali, že na vítr a výběr startovačky zbytečně remcám, ale díky větru do zad a nebo z boku jsme na start často dlouho čekali, což pro vlekaře taky není žádný med, a pak byly problémy i s oblétnutím stromu uprostřed dráhy. Ale že by to za mne chtěl někdo vzít, tak to už ne, nabídl se je FrantaL.

 

Jo a taky po včerejším pěkném úletu až k Plzni se Michal teprve dnes ráno vrátil a chtěl lítat zas, dokonce hned mezi prvními! Ovšem na článeček zatím stále čekáme, doufám, že k tomu přidá i dnešní let!Zkoušeli jsme vítr i u Hříšice, i tady by foukalo do zad.A tuhle naštěstí jen malou nehodu při startu, můžeme taky připsat na vrub dnešnímu počasí.

Lenka to naštěstí rychle rozchodila a následně rozlítala. Někteří dobráci jí i s větrem pomohli! :-)Už mi to stačilo a tak to po mně převzal František.

 

Dnešní lítání z Pěčína je ZDE. A jak je vidět, bez větších problémů si zalítali opět jen ti, co startovali na začátku. Pak už to opět nějak nechodilo a zase až později, což se poslední dobou stává pořád.Já už to raději ani nevybaloval a vyrazil do Peče na odložený MDD.

Před časem jsem starostovi slíbil, že když to půjde, že to mé létání s krosnou předvedu i tady. S termikou to nebylo nejlepší a ani hřiště není v dobrém místě. I tak jsem se domluvil s holkama od koní, že za chvíli končí, a vyrazil jsem pro krosnu. Včera jsem pro tuto akci zakoupil i pár hopíků, že jim je při průletu hodím. Jen musím dávat pozor, aby mi to nevlítlo do vrtule, jak se to kdysi stalo želetavákům. Když dětem sypali z balíčku bonbóny, vrtule to nasála a pěkně ji poničili.
Na východní straně vede okolo hřiště silnice, od jihu je obec, parkoviště s auty a za brankou síť, na západní straně jsou šatny s tribunami a vysokou kukuřicí, a od severu je větrolam. No a na hřišti atrakce s dětmi i dospělými. Prostě nic moc!Koně už vidím vzadu odjíždět a tak po chvilce klesám níž.Jediná možnost byla blbnout nad polem za silnicí, bylo tam na mne i dobře vidět. Tyhle fotky mi udělala Zdenča.Ke konci jsem udělal i průlet po okraji hřiště a z kapsy vyhodil připravené hopíky. Před tím se zdálo, že na lítání se spíš dívají dospělí, než děti. Tohle s nima hnulo víc, jen jim to měl někdo říct dřív.


Takové pěkné přivítání na hřišti jsem měl po lítání.A večer jsme tu měli letní kino. Dnes s pohádkou pro děti a další tři večery české komedie.
Pěkný byl i zbytek večera.Doufal jsem, že v neděli si ještě zalítám na volno, když jsem v sobotu vlekal, jenže i když by nám počasí asi přálo, nikdo neměl zájem. Za to hned v pondělí i v další dny bylo najednou zájemců více, to já už bohužel nemohl. V pondělí dal Víťa z Pěčína 213 km, jeho let je ZDE, a větší parta se nakonec sešla jen ve středu, kdy JaHovi dali 143 km, všechny středeční lety z Pěčína jsou ZDE.

Pěkné to bylo!

Vlasta
http://www.pgv.cz/